2022-05-24 14:45:00 | Son Güncelleme : 2022-05-24 15:12:30

Birkaç kez ‘merhaba’ dedi, hayatı kabusa döndü! Asansörde darp, evinde taciz, işkence ve tecavüz…

Adana’da bir süre önce ailesinin yanına yerleşen Fide Uyarlar’ın hayatı, birkaç kez ‘merhaba’ dediği Gökhan K. Tarafından kabusa çevrildi. Evinde alıkonulduğunu, asansörde tacize uğradığını ve günlerce işkenceye maruz kaldığını iddia eden Uyarlar şikayetçi olurken darp ve taciz anları kameraya yansıdı.

Adana’da Fide Uyarlar isimli bir kadın, daha önce köpeklerini gezdirirken tanıştığı ve birkaç kez selam verdiği kişi tarafından sistematik işkence, darp ve cinsel tacize maruz kaldığını iddia etti. Daha önce evinde 2 kez alıkonulduğunu ve darp edildiğini söyleyen kadın, son olarak asansörde şiddete uğradığını ve evine zorla girildiğini belirterek şikayetçi oldu.

GÜNLERCE ALIKOYUP TACİZ VE DARP ETTİ

Seyhan ilçesine bağlı Gürselpaşa Mahallesi'nde meydana gelen olayda, iddiaya göre, İstanbul’da genel koordinatör olarak görev yaparken babası rahatsızlanınca Adana’ya gelen 42 yaşındaki Fide Uyarlar, evinin bahçesinde köpeklerini gezdirirken 45 yaşındaki Gökhan K. ile tanıştı. Sadece birkaç kez Gökhan K. ile merhabalaşan Uyarlar, daha sonra şahsın tacizine maruz kaldı. Uyarlar'ın evine giren şahıs kadını günlerce alıkoyup taciz edip, kolunu kırdı.

KORKUSUNDAN ŞİKAYETÇİ OLMADI

Kadın ise korkusundan ve bir daha kendisine bulaşmaması için şikayetçi olmadı. Ancak Gökhan K. bir süre sonra tekrar genç kadının evine gelip zorla evde kalıp kadını günlerce darp etti. Bir süre sonra da Uyarlar'ı asansöre binerken yakalayan şahıs onu taciz etti. Kadın da Gökhan K.’den kurtulmak için ona tokat atıp tekrar asansöre bindi ancak zanlı da arkasından binip kadını taciz etti. Bu anlar güvenlik kameraları tarafından anbean görüntülendi.

HEM ŞÜPHELİ HEM MÜŞTEKİ

Uyarlar, bunun üzerine zanlıdan şikayetçi oldu. Zanlı da kadın kendisine tokat attığı için şikayetçi olunca Fide Uyarlar hem şüpheli hem de müşteki oldu. Olay uzlaşmaya gidince kadın bir daha kendisini rahatsız etmeme karşılığında zanlı ile uzlaştı.

Ancak zanlı uzlaşmasına rağmen 22 Mayıs günü genç kadının evine yan tarafının balkonundan girip, Uyarlar’ı darp edip taciz etti. Sabaha kadar evde kalıp kadına tecavüz etmeye çalışan zanlı daha sonra kaçtı. Bu anlar ise kadının evine yerleştirdiği güvenlik kamerası tarafından saniye saniye görüntülendi. Genç kadın, zanlı kaçtıktan sonra görüntülerle birlikte polise giderek şikayette bulundu. Zanlı da polis tarafından evine yapılan baskında gözaltına alındı.

“BEN ÖLDÜKTEN SONRA HAKKIMI SAVUNMAYIN”

Uyarlar, yaşadığı dehşet anlarını gözyaşları içinde anlatarak, “Bu bana yaptığı üçüncü darp vakası. Daha önce 1 hafta boyunca evimde beni hapsetti ve telefonlarıma el koydu. Daha sonra 1 ay ortalıktan kaybolmuştu. Uludağ’a gittim, orada düşüp bacağımı kırdım. Evde yürüteçle yürüyordum, gece 00.30’da içkili bir şekilde kapıma geldi. Gece 00.30’dan sabah 06.30’a kadar dövdü ve benimle evleneceksin diyerek zorladı. Bununla iyilikle konuştum tamam sen git, şimdi ailem gelecek dedim ve gitti. 1 hafta sonra benden uzak durması şartıyla uzlaşma imzaladım. Maalesef, bende kalıcı bir iz, yara ya da sakatlık bırakmaz ise içeriye atılmıyormuş. O nedenle ben bu uzlaşmayı imzalamak zorunda kaldım. Ben öldükten sonra hakkımı savunmayın” dedi.

“AİLEMLE TEHDİT EDİYOR”

Uyarlar, dün akşam 18.30 gibi, şahsın balkonundan evine girdiğinin altını çizerek şöyle devam etti:

“Köpeklerimi öldürmekle tehdit etti. Daha sonra çırılçıplak beni soydu, tecavüz etmeye ve fotoğraflarımı çekmeye çalıştı. Bunları yaparsan hakkında kullanacağım deyince vazgeçti. Beni ailemle tehdit ediyor, mermi manyağı yapacakmış. Ben öldükten sonra benim hakkımı savunmayın, tek suçum istemiyorum demek. Ben kendimi savunurken tırnakladığım için ben şüpheli o ise mağdurmuş. Bu kişi ruh hastası, seven insan bunu yapmaz. Bu sevgi değil takıntı haline getirmiş. Bu kişi gidecek içeride birkaç ay yatacak daha sonra çıkınca yine gelip beni öldürene kadar uğraşacak. Beni döverken yalvarıyordum, ağzımdan ve burnumdan kan geliyordu öldür beni artık dedim. ‘Seni öldürmeyeceğim süründüreceğim’ dedi.”

Memleketin anayasası ithal olursa olacağı bu25 Mayıs 2022 07:54

Memleketin yasaları ithal olursa olacağı bu.ne oldu kadının beyanı esastı hani