22˚
İstanbul
22˚
açık
Nem %47
Rüzgar 5.40 /s
Çarşamba
24˚/16˚
Perşembe
25˚/18˚
Cuma
26˚/19˚
Cumartesi
26˚/18˚
24 Mayıs 2022 Salı
2017-07-06 12:04:58

Birecik’in çöpü ekonomiye kazandırılacak

Şanlıurfa’nın Birecik İlçe Belediye Başkanı Faruk Pınarbaşı, katı atık projelerinin ihalesinin yapıldığını, kentin çöpünü de ekonomiye kazandıracaklarını bildirdi.

Birecik’in çöpü ekonomiye kazandırılacak
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Başkan Pınarbaşı, katı atık projesiyle birlikte ilçenin çöplerinden güneş enerjisi ve gübre elde edeceklerini belirterek, “Neyin sözünü vermişsek bir bir hayata geçiyor” dedi.
Çağdaş yöntemler
Geçmişte uygulanan, insan ve çevre sağlığı açısından büyük riskler taşıyan katı atıkların vahşi depolama sahalarına dökülmesinin uygarlaşan dünyada giderek geçerliliğini kaybettiğini vurgulayan Başkan Pınarbaşı, “Katı atıkların vahşi depolama ile değil, diğer teknolojilerle bertarafı hiç şüphesiz büyük maliyetler oluşturmaktadır. Bu noktada atıklardan ekonomik olarak değerlendirilebilir ürünler elde edilerek ekonomiye kazandırılması mümkün olmaktadır. Biz de çağdaş yöntemleri Birecik halkının ayağına getiriyoruz" şeklinde konuştu.
Türk hamamı bitmek üzere
Başkan Pınarbaşı, verdiği tüm sözlerin arkasında olduğunu, tüm hizmetlerin sırayla halka sunulduğunu belirtti. Pınarbaşı, otopark projesinin ihalesinin yapıldığını, ödeneğinin geldiğini, Türk hamamının da bitmek üzere olduğunu, 8’inci ayda hizmete açmayı planladıklarını kaydetti.

Etiketler