Tarih : 27.07.2021 - 16:47 Yorum : 0

'Boğuluyorum' feryadına koştular: Artvin'deki selde kurtulan adam o anları anlattı

Artvin’in Arhavi ilçesinde meydana gelen selde bot ile kurtulan Ersin Güzel, korku dolu anları anlattı.

'Boğuluyorum' feryadına koştular: Artvin'deki selde kurtulan adam o anları anlattı

Doğu Karadeniz’i etkisi altına alan sağanak sonrası Artvin’de meydana gel sel nedeniyle onlarca dükkan sular altında kaldı. Sel bölgesinin vurduğu Arhavi ilçesinde AFAD tarafından yapılan kurtarma çalışmaları çerçevesinde yüzlerce vatandaş tahliye edildi. Artvin’de selde göle dönen caddede bir vatandaş ise sular içerisinde kaldı. ‘Boğluyorum’ feryadı ile çevredeki vatandaşların yardımı ile kurtulan vatandaşın kurtarılma dakikaları kameralara saniye saniye yansıdı.

ÖNCE EŞİMİ GÖNDERDİM

Ersin Güzel, gazetecilere, su basan iş yerinden çıkmak istediğini ancak eşinin suların bir süre sonra çekileceğini söylemesi üzerine orada kaldıklarını belirtti. Suların kısa süre sonra yükseldiğini ve eşinin boyunu aştığını ifade eden Güzel, çocuklarının arkadaşı da olan botta bulunan Süleyman Başköse'den yardım istediğini belirtti. Güzel, Başköse'den önce eşini bota alarak güvenli bir yere götürmesini istediğini dile getirerek, "Önce karımı gönderdim çünkü çocuklarımın başında olsun istedim. Çocuklarımın, torunlarımın ona ihtiyacı vardı, o yüzden önce karımı gönderdim." dedi.

“ÖLECEĞİMİ DÜŞÜNÜYORDUM”

Akıntının da etkisiyle bulunduğu yerden sürüklenmeye başladığına anlatan Güzel, şöyle devam etti:
"Öleceğimi düşünüyordum sadece başka hiçbir şey düşünemiyordum. Süleyman geldi sağ olsun kurtardı bizi. Torunlarımın kokusunu bir daha alamayacağım diye çok üzüldüm. Süleyman olmasaydı şimdi ben hayatta yoktum. Allah ondan razı olsun. Bir çok kez iflas ettim ama hiç önemli değil, her şey yerine gelir. Bana bir şey verseler, yardım etseler ne olur, etmeseler ne olur? Şükür bugün nefes alıyorum, bana bu yeter. Süleyman'ı da artık üçüncü oğlum olarak görüyorum."

SUDA GÖRDÜ YARDIMA KOŞTU

Süleyman Başköse ise arı kovanlarına bakmak için evden çıktığını ve her şeyin suda yüzdüğünü gördüğünü aktardı. Etrafa bakınca suyun içindeki Ersin ve Suzan Güzel'in neredeyse boğulmak üzere olduğunu gördüğünü anlatan Başköse, "Gidecek yerleri yoktu, çağırdılar beni ve gidebildiğim kadar yakınlarına gittim. Önce Ersin abinin eşini aldım, sonra var gücümle Ersin abiye doğru kürek çekmeye başladım." diye konuştu.

Etiketler : Artvin Sel
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber