Tarih : 26.10.2021 - 14:17 Yorum : 0

Bolu Belediye Başkanı Özcan’dan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a destek

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, 10 ülke büyükelçisinin Osman Kavala ile ilgili çağrısına tepki göstererek, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a açık destek verdi.

Bolu Belediye Başkanı Özcan’dan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a destek

10 büyükelçinin ortak yayımladığı bildiri ile Osman Kavala’nın serbest bırakılmasına yönelik skandal çağrısına Türkiye’den sert tepki geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “İstenmeyen adam ilan ederiz” sözleri sonrası büyükelçiler geri adım atarak Viyana Sözleşmesi’ne bağlı kalacaklarını belirtti. Büyükelçilerin açıklamasına Cumhurbaşkanı Erdoğan olumlu karşılandı.

BÖYLE HADLERİ VE HAKLARI YOK

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a bir destek de Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’dan geldi. Özcan yaptığı açıklama ile gereğinin yapılmasını isteyerek Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın arkasında durmaya hazır olduğunu belirtti. Özcan, “Geçtiğimiz günlerde 10 ülkenin büyükelçisi Osman Kavala’nın serbest bırakılması yönünde Türkiye Cumhuriyeti’ne çağrıda bulundular. Türkiye Cumhuriyeti müstemleke değil. O ülkelerin sömürgesi falan asla değil. Dolayısıyla hiçbir ülkenin büyükelçileri Türkiye Cumhuriyeti’ne şu insanı serbest bırak diyemez. Böyle bir hadleri ve hakları yok. Türkiye’nin eksikleri var ama biz yargının bağımsız olduğu bir Türkiye olduğunu iddia ediyoruz. Yargının eksikleri var. biz bunu kendi aramızda tartışırız. Ama hiçbir ülkenin haddi değil Türkiye’nin içişlerine karışmak. Türkiye’nin yargısına müdahale etmek. Bu noktada sayın cumhurbaşkanı bir talimat verdiğini söyledi. 10 ülkenin büyükelçisinin istenmeyen kişi olması ilan edilmesi yönünde talimat verdi. Bu büyükelçiler derhal istenmeyen kişi ilan edilip, 48 saat içinde ülkeyi terk etmesi sağlanmalıdır. Yoksa bunun sonu gelmez. Ben Cumhurbaşkanının çağrısını destekliyorum” dedi.

PARTİ GÖRÜŞÜ OLMADIĞINI BELİRTTİ

Özcan, görüşlerinin parti görüşü olmadığını da belirterek, “Bu görüşler benim özgün görüşlerim. Parti farklı bir görüş ileri sürer o ayrı. Ben partiyi temsilen konuşmuyorum. Bir talimat veriyorsa cumhurbaşkanı gereği yapılmalıdır. Ben de Bolu Belediye Başkanı olarak bundan dolayı sayın Cumhurbaşkanı’nın arkasında durmaya hazırım” şeklinde konuştu.

 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber