Tgrt Haber

Bolu Dağı 21 Kasım 2023 Son Durum! Bolu Dağı Tüneli İstanbul istikameti açık mı? Bolu Dağı Tüneli ne zaman açılacak?

21 Kasım 2023 10:37 - Güncelleme : 21 Kasım 2023 10:37
Editör: Derya Sarıtepeci / Kaynak: TGRT HABER

Bolu Dağı yol durumu araştırılan konular arasında yer alıyor. Bolu Dağı Tünelinin açık olup olmadığı 21 Kasım 2023 Salı günü araştırılıyor. Bölgede yaşanan yoğun kar yağışından sonra pek çok vatandaş, “Bolu Tüneli kapalı mı, açık mı? Bolu Dağı Tüneli ne zaman açılacak?” sorularına cevap aramaya başladı. İşte 21 Kasım 2023 Bolu Dağı Tüneli son durum!

Bolu Dağı 21 Kasım 2023 Son Durum! Bolu Dağı Tüneli İstanbul istikameti açık mı? Bolu Dağı Tüneli ne zaman açılacak?
Bolu Dağı Tüneli, D-100 Karayolu Bolu Dağı Geçişi

Bolu'da geçtiğimiz gün başlayan yoğun kar yağışından sonra birçok vatandaş, yol durumunu öğrenmek için araştırmalara başladı. Yedigöller Milli Parkı'na kamp yapmaya giden 20 kişi ile 6 tesis çalışanı, önceki gün yoğun kar yağışı ve kapanan yollardan dolayı mahsur kaldı. Kar kalınlığının yarım metreyi geçtiği bölgede ekipler, 26 kişinin kurtarılması için harekete geçti. Peki “Bolu Dağı Tüneli İstanbul istikameti açık mı? Bolu Dağı Tüneli ne zaman açılacak?” İşte araştırılan detaylar…

BOLU DAĞI TÜNELİ KAPALI MI, NE ZAMAN AÇILACAK?

Bolu Dağı Tünelinin İstanbul yönü 14 saat süre ile ulaşıma kapatılıyor. Karayolları Genel Müdürlüğünden gelen açıklamada, "Anadolu Otoyolu Bolu Dağı Geçişi, bakım onarım çalışmaları nedeniyle Ankara-İstanbul mevkisinde 21 Kasım 2023 Salı günü 08.00-22.00 saatleri arasında ulaşıma kapatılacak. Ulaşım, Abant Kavşağı ile Kaynaşlı Kavşağı arasında D-100 Devlet Yolu üzerinden sağlanacak. Otoyolun, İstanbul-Ankara istikameti ise bu süreçte hizmet vermeye devam edecek.” ifadeleri yer aldı.

Türkiye’nin en önemli geçiş noktalarından biri olan Anadolu Otoyolu’nun Bolu Dağı geçişi İstanbul istikametinde Karayolları Genel Müdürlüğünce bakım ve onarım yapılacağı duyuruldu. İstanbul istikametine gidecek olan sürücüler Abant Kavşağı’ndan D-100 kara yoluna yönlendirilecek. Yoldaki onarım çalışması 14 saat sürmesi planlanıyor.

Etiketler
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.