2022-08-05 10:21:42 | Son Güncelleme : 2022-08-05 10:26:19

Define için kazdığı tünelde öldü! 2 kafadarın macerası kötü şekilde son buldu

Bolu’da define için kazılan tünelde kimyasal maddeden etkilen şahıs hayatını kaybetti. 52 yaşındaki Fatih Uzun’un cansız bedeni ekiplerce morga kaldırılırken Uzun’un daha önce de kaçak kazı yaparken jandarma ekipleri tarafından yakalandığı ortaya çıktı.

Define için kazdığı tünelde öldü! 2 kafadarın macerası kötü şekilde son buldu
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Samsun’dan ve Zonguldak’tan gelen Fatih Uzun ile Durmuş Akyol, kaçak kazı yapmak üzere Bolu’daki Bozyer köyü Gücük mevkisine geldi. Yerleşim alanına 5 kilometre uzaklıkta sarp arazide kaçak kazı yapan 2 kişi hilti yardımıyla yaklaşık 12 metre derinliğinde tünel açtı.

KİMYASAL KULLANARAK KAYA PATLATTILAR

Büyük bir kaya parçasıyla karşılaşan iki arkadaş, yanlarında getirdikleri kimyasal maddeyi kullanarak kayayı patlattı. Patlamanın ardından açtıkları tünele giren Uzun, fenalaşarak dışarı çıktı. Fenalaştığını gördüğü arkadaşına suni teneffüs ve kalp masajı yapan Akyol, sağlık ekiplerinden yardım istedi. Sarp araziden uzun süre yürüyerek olay yerine ulaşan sağlık personeli, Fatih Uzun'un hayatını kaybettiğini tespit etti.

RAHATSIZLANDIKTAN SONRA TÜNELDEN DÜŞTÜ

Durmuş Akyol, kimyasal kullanılarak kayanın patlatılmasının ardından arkadaşını tünele girmemesi konusunda uyardığını belirterek, "Tüm uyarılarıma rağmen tünele girdi. Rahatsızlandıktan sonra tünelden çıktı ve düştü. İlk müdahaleyi ben yaptım. Sağlık ekiplerine ben haber verdim." diye konuştu. Fatih Uzun'un daha önce kaçak kazı yaparken jandarma ekiplerince yakalandığı öğrenildi.

Etiketler