Tgrt Haber
29 Şubat 2024 09:33 - Güncelleme : 29 Şubat 2024 11:51

Boşandığı eşini ölümle tehdit etti, serbest bırakıldı

Esenyurt'ta boşandığı eski eşi tarafından tehdit edilen Mehtap Kocaağa polis ekiplerine haber verdi. Yakalanarak mahkemeye çıkarılan Mehmet Kocaağa, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Editör: Rümeysa Kaya / Kaynak: İhlas Haber Ajansı
esenyurt,boşanma davası

Esenyurt'ta oturan Mehtap Kocaağa (25), 6 yıl önce evlendiği eşiyle şiddetli geçimsizlik nedeniyle 2 yıl önce boşandı. Bu durumu yediremeyen eski eş Mehmet Kocaağa , sürekli kadının kaldığı eve gelerek rahatsız etmeye başladı.

ÖLÜMLE TEHDİT ETTİ

Hafif ticari aracıyla kornaya basan takıntılı eski koca, hakaret ve tehdit ederek kadının kabusu olmuş ölüm tehditleri aldığını ifade eden Mehtap Kocaağa, 3 çocuğunu da göremediğini ifade etmişti.

Konunun gündeme gelmesiyle polis ekipleri çalışma başlattı. Yapılan çalışmalarda, eski eş Mehmet Kocaağa'nın cezaevinden çıktıktan sonra kendisine telefondan mesaj atarak ve defalarca evinin önüne gelerek rahatsız ettiği, ayrıca mesaj ile defalarca silah resmi atarak kendisini tehdit ettiği tespit edildi.

Mehtap Kocaağa ise emniyette eski eşinden şikayetçi oldu. Mağdur kadın hakkında koruyucu ve önleyici tedbirler alınırken, eski eş ise yakalanarak gözaltına alındı.

SERBEST BIRAKILDI

Konu ile ilgili yakalanan şahıs, “tehdit-hakaret-kişilerin huzur ve sükûnunu bozma” suçundan sevk edildiği adli makamlarca adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...