Tarih : 09.05.2021 - 10:43 Yorum : 0

Bugün hava nasıl olacak? | 9 Mayıs 2021 yurt genelinde hava durumu

Meteoroloji'den 9 mayıs Pazar günü için uyarı yapıldı. Bugün hava yurt genelinde nasıl olacak? İstanbul ve Ankara için hava durumu haberleri burada.

Bugün hava nasıl olacak? | 9 Mayıs 2021 yurt genelinde hava durumu

Meteoroloji'den bugün için uyarı yapıldı. Bu illerde yaşayanlar dikkat!  Yurdun kuzey, iç ve doğu kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, İç Anadolu'nun kuzeydoğusu, Orta ve Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu ile Kastamonu ve Sinop çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin yükseklerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Ordu, Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması (30-60 kg/m2) bekleniyor.

KUVVETLİ FIRTINA

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığı kuzey ve iç kesimlerde hissedilir derecede azalarak mevsim normallerinin 2 ila 4 derece altında, güney kesimlerde mevsim normalleri civarında seyredecek. Rüzgarın, genellikle kuzeyli, Akdeniz kıyı şeridi, Doğu Anadolu'nun güneydoğusu ile Güneydoğu Anadolu'da güney ve güneybatı yönlerden orta kuvvette, Marmara'nın güneybatısı, Ege kıyıları, Akdeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun güney ve doğusu, Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz'in kıyı kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve batısında kuzey ve batı, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun doğusunda güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına (40-70 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor.

İSTANBUL VE ANKARA'DA BUGÜN HAVA NASIL OLACAK?

Ankara: Parçalı bulutlu 19
İstanbul: Parçalı ve az bulutlu 21
İzmir: Parçalı ve az bulutlu 27
Adana: Az bulutlu ve açık 32
Antalya: Az bulutlu ve açık 29
Samsun: Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 15
Trabzon: Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı (Yağışların; yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.) 17
Erzurum: Parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 19
Diyarbakır: Parçalı ve az bulutlu 31

GÜNCEL HAVA DURUMU TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN

 

 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber