2022-08-03 17:40:00 | Son Güncelleme : 2022-08-03 17:44:23

Bursa'da çöp evde bulunan çocuktan yeni haber

Bursa'da teyzesi tarafından çöp evde bir odaya kitlenen ve ekipler tarafından bulunduktan sonra koruma altına alınan 9 yaşındaki C.M.'den iyi haberler gelmeye devam ediyor. Sağlık durumu iyiye gittiği öğrenilen Cem'in tedavi sürecince 2 kilo 100 gram aldığı aktarıldı.

Bursa'da çöp evde bulunan çocuktan yeni haber
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Bursa'da çöp evde bulunduktan sonra koruma altına alınıp ve Antalya'da tedavisine başlanan 9 yaşındaki C.M.A.'dan iyi haberler gelmeye devam ediyor. C.M.'in sağlık durumuna ilişkin yapılan yeni açıklamada, durumunun daha iyiye gittiği ve tedavi sürecinden sonra 2 kilo 100 gram aldığı aktarıldı.

"KALP DEĞERLERİ MUHTEŞEM"

C.M.'in sağlık durumuna ilişkin açıklama yapan Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, "Kan değerleri çok iyi. Böbrek sıkıntısı yok. Kalp değerleri muhteşem. Kendi yürüyebiliyor" dedi. Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde tedavisi süren 9 yaşındaki Cem Muhammet A.'yı ziyaret eden Özkan, ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, çocuğu ilk defa bu kadar iyi gördüğünü söyledi.

"PSİKOLOJİK OLARAK ÇOK İYİ"

"Şimdiye kadar gördüğü en iyi C. M.A. ile karşılaştığını" aktaran Özkan, "Özellikle psikolojik olarak çok iyi. Kan değerleri çok iyi. Böbrek sıkıntısı yok. Kalp değerleri muhteşem. Kendi yürüyebiliyor. 2 kilo 100 gram aldı. Neşesi yerinde. Türkiye'nin her yerinden hediyeler, çikolatalar, oyuncaklar geliyor. Onların da tadına bakıyor." dedi. Özkan, en büyük dileklerinin çocuğun özlediği huzurlu, güvenilir bir aile ortamına kavuşması olduğunu kaydetti.

"TABURCU OLMASI İÇİN KİLO ALMASI GEREK"

Akdeniz Üniversitesi Başhekimi Prof. Dr. Yıldıray Çete ise C.M.A.'nın taburcu olması için biraz daha kilo alması gerektiğini belirtti. Her gün biraz daha fazla kalorili yemeklerle çocuğu beslediklerini aktaran Çete, her şeyin olumlu gittiğin vurguladı.

Foto Galeri
Çöp evdeki Cem'i bulan temizlik işçileri konuştu

NE OLMUŞTU?

Bursa'daki dairesini 2 yıl önce Kamuran Pınar A'ya (44) kiraya veren Aydın S, daha sonra kirasını ödemeyen kadına dava açmış, mahkemenin, evin tahliye edilmesine karar vermesinin ardından adrese giden icra ekibi, dairenin kapısını çilingir yardımıyla açtırarak kilidi değiştirmişti.

Evin kilidini tekrar değiştirerek mahkemenin tahliye kararına uymayan Kamuran Pınar A'nın emniyette ifadesine başvurulmuştu. Bu sırada çöplerle dolu evin temizlenmesi için haber verilen Nilüfer Belediyesi temizlik görevlileri, kapısı kilitli bir odada çöplerin arasında yatan ve sağlık durumunun iyi olmadığı tespit edilen 9 yaşındaki C.M. A.'yı baygın halde bulmuştu.

KORUMAYA ALINDI

Çocuğun annesinin, Kamuran Pınar A'nın ablası Y.A. (48) olduğu belirlenmişti. Çocuk savcılık kararıyla, Antalya'da yaşayan anneye teslim edilmişti. Daha sonra Cem Muhammet A. ile Kamuran Pınar A'nın 16 yaşındaki kızı E.Z.A, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüklerince koruma altına alınmıştı. C.M.A. tedavi için Akdeniz Üniversitesi Hastanesine götürülmüştü.

Etiketler

Burcu 3 Ağustos 2022 18:19

Canım benim. Hep iyi haberlerin gelsin inşallah