Tgrt Haber
08 Şubat 2024 10:42 - Güncelleme : 08 Şubat 2024 10:55

Çağlayan Adliyesi'ndeki terör saldırısında gözaltı sayısı 94 oldu

2 teröristin öldürülmesiyle sonuçlanan saldırıyla bağlantılı olduğu tespit edilen ve gözaltına alınanların sayısı 94'e yükseldi.

Editör: Suat Vilgen / Kaynak: TRT Haber / Anadolu Ajansı
Terör Saldırısı, Çağlayan Adliyesi

İstanbul Adalet Sarayı'ndaki DHKP-C üyesi 2 teröristin ölü ele geçirildiği saldırının ardından, teröristlerin bağlantıda olduğu kişilerle ilgili soruşturma sürüyor. 5 savcı ve 1 başsavcı vekilinin görevlendirildiği soruşturmada belirlenen adreslere düzenlenen baskınlarda 4 şüpheli daha yakalandı.

Anadolu Ajansı verdiği bilgilere göre İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen, terör örgütü DHKP/C'li teröristler Emrah Yayla ve Pınar Birkoç'un Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı önünde polis kontrol noktasına yönelik silahlı saldırı soruşturmasında gözaltı sayısı itibarıyla 94'e çıktı.

TOMALAR BEKLEMEDE

Öte yandan, adliye çevresinde alınan güvenlik önlemleri kapsamında TOMA ve polis araçları hazır bekletiliyor. Vatandaşların binaya girişleri, polis ve özel güvenlik görevlilerinin sıkı kontrolleri sonrası gerçekleştiriliyor.

 

Kaynak: TRT Haber / Anadolu Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...