22˚
İstanbul
22˚
hafif yağmur
Nem %58
Rüzgar 5.50 /s
Salı
23˚/15˚
Çarşamba
24˚/17˚
Perşembe
25˚/18˚
Cuma
26˚/19˚
23 Mayıs 2022 Pazartesi
2022-01-23 17:30:28

AK Parti Sözcüsü Çelik'ten Sedef Kabaş'a destek olanlara tepki

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik "Cumhurbaşkanımıza dönük nefret söylemine destek verenler ve sessiz kalanlar, nefret siyasetinin demokrasi düşmanı diline ‘yatırım’ yapıyorlar. Nefret siyaseti, nefret söyleminin sponsorluğunu yapıyor." açıklamasını yaptı.

AK Parti Sözcüsü Çelik'ten Sedef Kabaş'a destek olanlara tepki
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Gazeteci Sedef Kabaş'ın katıldığı bir televiyon programında kullandığı sözler tepki toplamaya devam ediyor. Tepkilerin yanı sıra destek veren siyasi isimlerde oluyor. Destek verenlere yönelik AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik twitter hesabından tepki gösterdi.

Çelik, yaptığı açıklamada "Nefret söylemi gücünü söyleyenden çok destekleyenlerden alır. Nefret söylemine destek verenler ve sessiz kalanlar, nefrete “yatırım”yapanlardır" dedi.

'DEMOKRASİ DÜŞMANI DİLİNE YATIRIM YAPIYORLAR'

AK Parti Sözcüsü Çelik açıklamasının  devamında "Cumhurbaşkanımıza dönük nefret söylemine destek verenler ve sessiz kalanlar, nefret siyasetinin demokrasi düşmanı diline “yatırım” yapıyorlar" diyen Çelik,  "Nefret siyaseti, nefret söyleminin sponsorluğunu yapıyor" ifadelerini kullandı. 

NE OLMUŞTU?

Gazeteci Sedef Kabaş, katıldığı bir televizyon programında Erdoğan'ı hedef alarak hakaret içeren cümleler kullanmıştı. Kabaş "Büyükbaş hayvan bir saraya girdiğinde o kral olmaz, o saray ahır olur." dedi. Hakkında gözaltı kararı verilen Kabaş'a soruşturma açıldı ve birçok siyasi isimden tepki geldi.

Etiketler