2022-06-23 12:05:00 | Son Güncelleme : 2022-06-23 12:13:38

54 yaşındaki adamın katili, cenazeye katılmayınca tespit edildi!

Mersin’de Ramazan Bayramı’nın ikinci günü kaybolan ve 12 gün sonra cesedi evinin 25 kilometre uzakta arazide bulunan 54 yaşındaki Mahmut Saat’in öldürüldüğü belirlendi. Saat’in katilinin ise cenazeye gitmeyen yan komşusu olduğu ve ailece olayı gizledikleri jandarma operasyonu ile ortaya çıktı.

54 yaşındaki adamın katili, cenazeye katılmayınca tespit edildi!
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Mersin’in Erdemli ilçesinde Ramazan Bayramı’nın ikinci günü meydana gelen olayda 51 yaşındaki Mahmut Saat evden çıktıktan sonra kayıplara karıştı. Bekar olan ve ailesi ile birlikte yaşayan Mahmut Saat’ten ailesi uzun süre haber alamayınca durumu ekiplere bildirdi. Ekipler tarafından yapılan inceleme sonucunda Mahmut Saat’in cansız bedeni 12 gün sonra evinin 25 kilometre uzaklıkta ormanlık arazide bulundu.

YAN KOMŞU CENAZEYE KATILMADI EKİPLER TAKİBE ALDI

Olay sonrası ekipler tarafından yapılan inceleme sonucunda Yeşildere Mezarlığı'na defnedilen Saat'in törenine yan komşusu Tolga T.'nin katılmadığından da şüphelenerek şahsı takibe aldı. Yapılan titiz araştırmada Tolga T.'nin evine olay günü Hatay'dan kardeşinin geldiği, evin önündeki koltuğun kaldırılıp, duvarın siyaha boyandığı belirlendi.  

DELİLLERİ YOK ETMEYE ÇALIŞTI

Bunun üzerine savcılık talimatıyla şüpheli Tolga T. ve diğer şahısların yakalanması için operasyon kararı alındı. Düzenlenen operasyonda şüpheli Tolga T., eşi Zeynep T., kardeşleri Soner ve Yusuf T.'nin de olduğu 6 şüpheli gözaltına alındı. Şüphelilerden Tolga T.'nin cinayeti işlediği, kardeşleri ile birlikte cesedi önce bir limon bahçesine bıraktığı bir gün sonra oradan tekrar alarak yaylada araziye götürdükleri ortaya çıktı. Diğer şüphelilerin de cinayete tanık olduğu ve olayı bilerek gizleyerek delilleri yok etmeye çalıştığı tespit edildi. Şüpheliler jandarmadaki işlemlerinin ardından hastanede sağlık kontrolünden geçirilerek Erdemli Adliyesi'ne sevk edildi.

DUVARDA KAN İZLERİ BULUNDU

Suçlarını itiraf eden şüphelilerden katil zanlısı Tolga T.'nin, evin giriş kısmında oturdukları sırada Mahmut Saat'in uyuya kaldığını ve kendisinin de kazaen uyurken tabanca ile onu vurduğunu itiraf ettiği öğrenildi. Olaydan sonra cinayete tanık olan kardeşleri ile el birliği yaparak cesedi yok edip, kan izlerini ortadan kaldırmak için duvarı siyaha boyadıkları ve koltuğu da attıkları ortaya çıktı. Öte yandan, jandarma ekiplerinin kadavra köpeğinde desteği ile duvardaki kan izlerini boyayı kazıyarak tespit ettiği öğrenildi.

 

Etiketler