Tarih : 28.01.2017 - 09:04 Yorum : 0

Cerablus’ta 2 terörist bomba yüklü araçla birlikte yakalandı

Fırat Kalkanı Harekatı’nı icra eden unsurlar, Cerablus’ta faaliyet gösteren Türk askeri konvoyunu hedef alan bomba yüklü aracı ele geçirdi. Aracı kullanan şoför ve bombayı patlatmayı planlayan terörist sağ olarak yakalandı.

Cerablus’ta 2 terörist bomba yüklü araçla birlikte yakalandı

Askeri kaynaklardan alınan bilgilere göre; 21 Ocak 2017 tarihinde Cerablus’u hedef alan bomba yüklü bir araç, Fırat Kalkanı Harekatı’nı icra eden unsurlarca saldırıyı gerçekleştiremeden ele geçirildi. Aracı kullanan şoför ve bombayı patlatacak terörist sağ olarak yakalandı.

Teröristlerin ifadelerinden, aracın Münbiç’ten hareket ettiği ve Cerablus’ta faaliyet gösteren Türk askeri konvoylarını hedef alacağı anlaşıldı. Her iki teröristin de ifadesinde eylem talimatını Münbiç’te bulunan PYD/PKK mensuplarından aldıklarını itiraf ettiği öğrenildi.

Cerablus'ta PYD protestosu: 'Bize eziyet ettiler' Cerablus'ta PYD protestosu: 'Bize eziyet ettiler' Cerablus'ta bir grup Suriyeli yürüyüş düzenleyerek terör örgütü PYD'ye tepki gösterdi.

Türkiye Cerablus için 430 kişi eğitti Türkiye Cerablus için 430 kişi eğitti Fırat Kalkanı operasyonuyla DEAŞ'tan temizlenen Cerablus'a güvebliği ve asayişi sağlamakk için Türkiye'de 430 polis eğitildi.

Türkiye mazlumların yanında olmaya devam ediyor, Cerablus'a ekmek fırını Türkiye'den Cerablus'a ekmek fırını Hayrat İnsani Yardım Derneği tarafından Cerablus'ta açılan günlük 70 bin ekmek üretme kapasitesine sahip fırınla merkez ve köylerdeki binlerce savaş mağduruna sıcak ekmek dağıtılmaya başlandı.

 
 

YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber