Tarih : 28.10.2020 - 00:17 Yorum : 0

Charlie Hebdo dergisinin Erdoğan'a alçak saldırısına kınama

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun ve Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Charlie Hebdo Dergisi'nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı hedef alan karikatürüne sert tepki gösterdi.

Charlie Hebdo dergisinin Erdoğan'a alçak saldırısına kınama

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Fransız Charlie Hebdo dergisinin Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı eleştirmek adı altında İslam'a ve Peygamberimiz'e çirkin bir saldırısına tepki gösterdi.

Kalın, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

"Hiçbir inanç, kutsal ve değere karşı saygısı olmayan Fransız dergisinin Cumhurbaşkanımızla ilgili yayınını şiddetle kınıyoruz. Bunlar sadece kendi müptezelliklerini ve ahlaksızlıklarını ortaya koyuyorlar. Kişi haklarına saldırı, mizah ve ifade özgürlüğü değildir.

Ahlak ve edep yoksunu bu yayınların amacı, nefret ve husumet tohumları ekmektir. İfade özgürlüğünü din ve inanç düşmanlığına dönüştürmek ancak hastalıklı bir zihniyetin ürünü olabilir. Sağduyu sahibi herkes bu iğrenç yayıncılığı kınamalı ve reddetmelidir."

ALTUN'DAN KARİKATÜR TEPKİSİ
Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un Müslüman karşıtı gündeminin meyvelerini vermeye başladığını belirten Fahrettin Altun, derginin yayımladığı karikatürleri "alçakça" olarak niteledi.

Sosyal medya hesabı üzerinden açıklamalarda bulunan Altun, "Bu yayının kültürel ırkçılığı ve nefretini yaymaya yönelik çabasını kınıyoruz. Sözde karikatürler tiksindiricidir ve gerçek bir ahlak duygusundan yoksundur." ifadesini kullandı.

Altun, "Açıkça görüldüğü gibi Fransız liderliğinin ülkeleri için istediği yabancı düşmanı, İslamofobik ve hoşgörüsüz bir kültürel çevrenin ürünü." dedi.

"Yine, ırkçı, yabancı düşmanı, İslamofobik tahrikler bizi aynı dilde karşılık vermeye kışkırtamayacak." diyen İletişim Başkanı Fahrettin Altun, "Mağduriyet algınıza dayanarak oluşturduğunuz gözdağı ve provokasyonlarınıza boyun eğmeyi reddediyoruz. Kültürümüze yönelik bu tür sorumsuz ve anlamsız saldırılar, sadece ırkçılığı ve ayrımcılığı besleyecektir" paylaşımında bulundu.

Fahrettin Altun: Ahlaksızca Cumhurbaşkanımıza saldırıyorlar "Ahlaksızca Cumhurbaşkanımıza saldırıyorlar" İletişim Başkanı Fahrettin Altun, "Batı’nın faşist kanadı ve onların içimizdeki temsilcileri ahlaksızca Cumhurbaşkanımıza saldırıyorlar" dedi.

 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber