2022-06-30 10:50:53 | Son Güncelleme : 2022-06-30 10:58:28

Çorlu'da korkutan yangın! Yüzlerce dönümlük tarla dakikalar içinde küle döndü!

Tekirdağ'ın Çorlu ilçesindeki bir arazide başlayan yangın, rüzgarın da etkisiyle 500 dönümlük buğday tarlasına sıçrayarak küle çevirdi. Yöre halkının da söndürme çalışmalarına destek verdiği yangın, itfaiye ekiplerince büyümeden kontrol altına alındı.

Çorlu'da korkutan yangın! Yüzlerce dönümlük tarla dakikalar içinde küle döndü!
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Tekirdağ’ın Çorlu ile İstanbul’un Silivri ilçesi sınırlarında yer alan bir tarlada yangın çıktı. Seymen kırsalı Ağırmeşe Çiftliği mevkiinde meydana gelen olayda iddiaya göre, civardaki tarlada biçim işi yapan biçerdöverci, bölgede henüz biçilmemiş buğday tarlasından alevler yükseldiğini gördü. Yöre halkının ihbarı üzerine bölgeye çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi.

YANGIN BÜYÜMEDEN KONTROL ALTINA ALINDI

Yükselen duman bulutunun Silivri, Çerkezköy ve Çorlu ilçelerinden de görüldüğü yangın, yöre çiftçilerinin de verdiği destekle İstanbul, Çorlu ve Çerkezköy İtfaiye İstasyon ekipleri ile Çerkezköy Orman İtfaiyesi tarafından daha da büyümeden kontrol altına alındı.

İNCELEMELER SÜRÜYOR

Olayla birlikte bölgeye gelen Çorlu İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Engin Türk, tarlası yanan vatandaşa geçmiş olsun dileklerini iletti. Yangının çıkış sebebinin belirlenmesi için incelemelerin sürdüğü öğrenildi.