• Piyasalar
 • up
  BIST 100
  86072
 • down
  USD
  6.0742
 • down
  EURO
  6.8075
 • up
  GBP
  7.7461
 • up
  Altın
  251.733
 • TGRT Haber Arama
 • TGRT Haber Facebook
 • TGRT Haber Twitter
 • TGRT Haber Youtube
 • TGRT Haber RSS
Ramazan
REKLAMI KAPAT
Tarih : 16.03.2019 - 07:42 Yorum : 0

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ahlaksız, alçak sen kolayı seçtin

Cumhurbaşkanı, Ayasofya’yı da kiliseye çevirmekten bahseden, kendisini de suikast listesine koyan katil için “Bu millet buna asla müsaade etmez. Terbiyesiz, adi, alçak sen kolayı seçtin” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ahlaksız, alçak sen kolayı seçtin

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yeni Zelanda’da iki camiye düzenlenen terör saldırısına ilişkin “Dünyada uzunca bir süredir yükselişi seyredilen ve hatta teşvik edilen İslam düşmanlığı, bu saldırıyla bireysel taciz çizgisini geçerek toplu katliam boyutuna ulaşmıştır” dedi.

Gaziantep mitinginde halka seslenen Erdoğan, saldırıyı gerçekleştiren teröristin yayımladığı bildiriye işaret ederek “Bu katil bildiri yayımlamış, tüm Müslümanlarla birlikte ülkemizi, milletimizi, şahsımı da hedef alıyor. Neymiş, Boğaz’ın batısına geçmeyecekmişiz. Yani Avrupa Yakası’na. Yoksa ne olurmuş? İstanbul’a gelip hepimizi öldürür, bizleri topraklarımızdan sürer, Ayasofya’yı minarelerden kurtarırlarmış. Bu ifadeler kafalarda ve kalplerde yaşatılan heveslerin ifadesidir.

GAFİL HADDİNİ BİL
 Biz, işte bunun için şehadetleri dinin temeli olan ezanlarımıza, onların okunduğu camilerimize, minarelerimize, istiklalimizin sembolü olan bayrağımıza böylesine sıkı sıkıya sarılıyoruz. Be hey gafil, önce şunu bil... Ben niye girdim içeri, biliyorsunuz değil mi? Ziya Gökalp’in meşhur şiiri vardı. Orada ne vardı? Minareler süngü, kubbeler miğfer, camiler kışlamız, müminler asker, bir şey bizi sindiremez, gökler, yerler açılsa, üzerimize tufanlar, yanardağlar saçılsa... Biz oyuz ki imanıyla övündüğümüz ecdadımız, titretici şeylere hiçbir gün diz çökmemiş. Sen hangi milletle konuşuyorsun, neyi konuşuyorsun. Senin her yerin bomba olsa ne yazar. Sen, orada ibadette olan o masum Müslümanları buldun, elinle silahlarla gittin, onları taradın. Terbiyesiz, ahlaksız, adi, alçak, sen kolayı seçtin” diye konuştu.
Cumhurbaşkanı, Yeni Zelanda Devlet Başkanı Dame Patsy Reddy’i telefonla arayarak terör saldırısını kınadığını bildirdi. Erdoğan “Teröristin açıkladığı manifesto içeriği itibariyle bu işin bireysel olarak yapılmış bir eylem olmadığını ortaya koymaktadır. Bunun arkasındaki terör gruplarının meydana çıkartılması da inanıyorum ki Yeni Zelanda’yı ciddi manada rahatlatacaktır. Ben Başkan Yardımcımı ve Dışişleri Bakanımı bir heyetle birlikte Yeni Zelanda’ya gönderiyorum. Onlarla birlikte yeni yol haritasını belirleme noktasında bir değerlendirme yaparsanız çok isabetli olacaktır. Özgürlükler ülkesi Yeni Zelanda’ya bir gölge düşürülmesini asla istemeyiz” dedi.

 
 

YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber