Tarih : 24.03.2019 - 21:20 Yorum : 0

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na sert sözler

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TGRT Haber'de 'Seçim Özel' programında Kılıçdaroğlu'na sert sözlerde bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na sert sözler

Cumhurbaşkanı Erdoğan "Bay Kemal çok taklacıdır. Söylediği yalanları takipte zorlanıyoruz. Milli bir yanı asla yoktur, vatansever olması da mümkün değildir" dedi.

"BAY KEMAL ÇOK TAKLACIDIR"

Cumhurbaşkanı "CHP seçimlerde en çok HDP'den medet umuyor. İYİ Partide öyle, Mersin karma karışık oldu. Adana'da benzer durum var. İstanbul'da ve büyük bazı illerde aday çıkarmıyorlar, bunları görmek gerekiyor.  CHP listelerinde HDP'li isimlere de yer veriyor. İzmir'de PKK ile ilişkili 27 kişi var. Bay Kemal çok takla atar, terör örgütünün paçavralarıyla poz vermiş insanlarla fotoğrafları var. Milli bir yanı asla yoktur, vatansever olması da mümkün değildir. Ülkücüleri dar ağacına asanlarla yan yana kendisi. Sadece işaret yapmakla ülkücü olunmaz. Ülkücülük bir Türkiye sevdasıdır. 15 Temmuz'da tankların arasından kaçarak sen belediyene gittin kahveni yudumladın. Tankların önünde niye durmadın?" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Biz 17 yılda Türkiye'de dağları deldik. Tüm bunlarla beraber bay Kemal'in şunları görmesi lazım, Üçüncü Havalimanı ortada, 206 üniversitemiz var. CHP'ye gönül veren vatandaşlarım bu hizmetlerden faydalanıyor. Neden zamanında yapılmadı peki? İzmir'in suyu yoktu, biz barajla İzmir'e suyu getirdik" dedi.

"HADDİNİ BİL"

Öte yandan Cumhubaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yeni Zelanda'daki İslam karşıtı terör saldırısına ilşkin Kılıçdaroğlu'nun tepki çeken ifadelerine "Buna İslam kaynaklı terör diyemezsin haddini bil" sözleriyle tepki gösterdi.

"Avusturyalı senatör gibi Kemal Kılıçdaroğlu çıktı dedi ki 'İslam kaynaklı' terör. Senin kendinle şüphe etmen lazım o zaman. Buna 'İslam kaynaklı terör' diyemezsin haddini bil. Önce sen haddini bil. Bu terörist hristiyan şimdi biz hristiyanlığa terör dini mi diyeceğiz? Öyle bir haddimiz ve hakkımız var mı? CHP'nin geçmişi de camileri kapatarlarla yan yana. Kemal Kılıçdaroğlu utanmadan başörtüsü meselesini de biz çözdük diyor. Nur Sertel ikna odalarının baş mimarıydı sizin CHP'nin milletvekili oldu. Kimseyi aldatmayın."

 

 

 
 

YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber