21˚
İstanbul
21˚
parçalı az bulutlu
Nem %55
Rüzgar 4.21 /s
Pazartesi
21˚/16˚
Salı
22˚/15˚
Çarşamba
24˚/16˚
Perşembe
25˚/18˚
22 Mayıs 2022 Pazar
2022-01-21 17:55:24

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Sezen Aksu’ya sert tepki: Kimse hakaret edemez, o dili koparırız

Sezen Aksu’nun Hz. Adem ve Hz. Havva’ya yönelik tepki toplayan şarkı sözlerine Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan sert açıklama geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan cuma namazını kıldıktan sonra seslendiği cemaatte Sezen Aksu'nun şarkısına tepki göstererek, "Hz. Adem efendimize kimsenin dili uzanamaz. Havva validemize kimsenin dili uzanamaz. Onlara da had bildirmek bizim görevimizdir. O uzanan dilleri yer geldiğinde koparmak da bizim görevimizdir" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Sezen Aksu’ya sert tepki: Kimse hakaret edemez, o dili koparırız
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Sezen Aksu’nun 2017 yılında yaptığı Şahane Bir Şey Yaşamak adlı şarkının sözleri tartışma oluşturdu. Şarkıda yer alan ve Hz. Adem’e ve Hz. Havva’ya yönelik sözler büyük tepki çekerken siyasi parti liderlerinden de açıklamalar gelmeye devam ediyor.

“SERÇE İSEN SERÇELİĞİNİ BİL”

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, grup toplantısında yaptığı açıklamada ünlü sanatçıya tepki göstererek, “Mesela yazdığı ucube bir şarkının sözleri arasında, Hz. Adem ile Hz. Havva'ya cahil diyen sorumsuz ve şuursuz bir sanatçının alamet olarak bindiği sefalet ve rezalet hali dünyevi kıyameti olan cehalet çukurunun açık seçik bir numunesidir. Bu sanatçıya diyorum ki, serçeysen serçeliğini bil, kuzgunluğa heves etme. Bu tiplerin kafaları arızalı, kalpleri taşlı ve dikenlidir" dedi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN SERT TEPKİ

Konuyla ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan ilk kez açıklamalarda bulundu. Cuma namazını Büyük Çamlıca Camii’nde kıldıktan sonra cemaate seslenen Erdoğan, Aksu hakkında sert ifadelerde kullandı.

“KİMSENİN DİLİ UZANAMAZ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları söyledi:

"Hakaretlerin bini bir para. Bütün bunların karşısında dimdik duracak olanlar sizlersiniz. Hz. Adem efendimize kimsenin dili uzanamaz.

"O DİLLERİ KOPARMAK BİZİM GÖREVİMİZ"

O uzanan dilleri yer geldiğinde koparmak da bizim görevimizdir. Havva validemize kimsenin dili uzanamaz. Onlara da had bildirmek bizim görevimizdir."

Etiketler