Tarih : 21.06.2021 - 15:30 Yorum : 0

Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sona erdi

Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sona erdi. Toplantıda, koronavirüsle mücadele kapsamında uygulanan maske yasağı ve pazar günleri sokağa çıkma kısıtlamasının kaldırılıp kaldırılmayacağına ilişkin kararların çıkması bekleniyor.

Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sona erdi

Türkiye'nin gözünü çevirdiği Kabine Toplantısı başladı. Saat 15.30'da Beştepe başlayan toplantı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında gerçekleştiriliyor.

KARARLARI CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN DUYURACAK

Kısıtlamalar ve yeni normalleşmenin ikinci kademesi için önümüzdeki sürecin şekilleneceği kabine toplantısının gerçekleştiği toplantının bitmesinin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kameraların karşısına geçerek alınan kararları Tüm Türkiye'ye duyurması bekleniyor.

GÜNDEMDE ÖNEMLİ BAŞLIKLAR VAR

Kabine'nin gündeminde koronavirüsle mücadeleye ilişkin önemli konu başlıkları bulunuyor. Bunlardan biri maske yasağının kaldırılıp kaldırılmaması. Daha önce alınan kararla belli mesafe bırakılması koşuluyla vatandaşlara maske çıkarma imkanı tanınmıştı.

Nüfusun aşılanma oranının artması ve vaka sayılarının da düşüşe geçmesi nedeniyle, toplantıda pazar günü uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasının da kaldırılması yönünde karar çıkabileceği belirtiliyor. Buna alternatif olarak kısıtlama saatinin 22.00'den 00.00'a çekilmesi de gündemde. Toplantıda ayrıca alışveriş merkezi, kafe, restoran, mağaza gibi iş yerlerinin çalışma saatlerinin de normale dönmesi konuşulacak.

Pazar yasağı ve maske zorunluluğu kalkacak mı? Gözler Kabine'de Pazar yasağı kalkacak mı? Gözler Kabine'de Türkiye genelinde aşıya uyum oranı yüksek. Nüfusun yüzde 70’inin iki doz aşısı eylül başına kadar tamamlanacak. Bugün kabine toplantısında yeni kararlar alınacak. Pazar yasağının kalkması, hafta içi kısıtlama saatinin 22.00’den 24.00’e çekilmesi gündemde yer alan konular arasında olacak. Ayrıca toplantıda çocuklara aşı da tartışılacak.

20 Haziran 2021 koronavirüs tablosu: 63 can kaybı, 5.091 yeni vaka 20 Haziran 2021 koronavirüs tablosu: 63 can kaybı, 5.091 yeni vaka Türkiye’de son 24 saatte 5.091 yeni vaka tespit edildi, 63 kişi hayatını kaybetti

 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber