Tgrt Haber
21 Şubat 2024 09:59 - Güncelleme : 21 Şubat 2024 10:09

DEAŞ'a büyük darbe: 'Bozdoğan-6' operasyonlarında 47 şüpheli yakalandı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 5 ilde terör örgütü DEAŞ'a yönelik eş zamanlı olarak gerçekleştirilen 'Bozdoğan-6' operasyonun detaylarını paylaştı. Dev operasyonda 47 kişinin yakalandığı duyuruldu.

Editör: Baran Aksoy / Kaynak: TGRT Haber
,Son dakika,,Terör örgütü,,

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 5 ilde DEAŞ terör örgütüne yönelik eş zamanlı olarak gerçekleştirilen 'Bozdoğan-6' operasyonlarında 47 şüphelinin yakalandığını duyurdu. 1 Haziran 2023'ten bu yana DEAŞ'a yönelik toplam bin 162 operasyon düzenlendiğini aktaran Yerlikaya, operasyonlar 2 bin 402 şüphelinin yakalandığını duyurdu

Bakan Yerlikaya'nın açıklaması şu şekilde;

5 İlde DEAŞ Terör Örgütüne yönelik eş zamanlı olarak gerçekleştirilen “BOZDOĞAN-6” Operasyonlarında 47 şüpheli yakalandı. Aziz Milletimizin huzuru, birlik ve beraberliği için teröristlerin hiçbirine göz açtırmayacağız. Güvenlik güçlerimizin üstün gayretleriyle mücadelemize aralıksız devam edeceğiz!

Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Başkanlığı ve Terörle Mücadele Daire Başkanlığı koordinesinde; İl Emniyet Müdürlüklerimizce İstanbul, Kırıkkale, Ankara, Adana ve Bursa’da düzenlenen operasyonlar kapsamında;

  • İstanbul’da DEAŞ terör örgütü içerisinde faaliyet yürüten 22 şüpheli yakalandı.
  • Kırıkkale’de DEAŞ terör örgütü içerisinde faaliyet yürüten 1 şüpheli yakalandı.
  • Ankara’da DEAŞ terör örgütü içerisinde faaliyet yürüten 15 şüpheli yakalandı.
  • Adana’da DEAŞ terör örgütü içerisinde faaliyet yürüten 2 şüpheli yakalandı.
  • Bursa’da DEAŞ terör örgütü içerisinde faaliyet yürüten 7 şüpheli yakalandı.

1 Haziran 2023’ten Günümüze Kadar DEAŞ’e yönelik toplam bin 162 operasyon düzenlendi. Operasyonlarda 2 bin 402 şüpheli yakalandı. Operasyonları gerçekleştiren Kahraman Polislerimizi tebrik ediyorum. Allah ayaklarına taş değdirmesin.

Kaynak: TGRT Haber
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...