2018-03-17 20:10:37 | Son Güncelleme : 2022-02-16 10:44:08

Deniz Baykal, ne zaman Türkiye'ye dönüyor? (Deniz Baykal'ın sağlık durumu)

Deniz Baykal'ın Türkiye'ye döneceği tarih belli oldu! Deniz Baykal'ın son sağlık durumu hakkındaki detaylar haberimizde. Beyin damarındaki tıkanıklık nedeniyle 51 gün Ankara'da son 102 gündür de Almanya'da tedavi gören CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal'ın 21 Mart günü Türkiye'ye döneceği açıklandı.

Deniz Baykal, ne zaman Türkiye'ye dönüyor? (Deniz Baykal'ın sağlık durumu)
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Sağlık durumu merak edilen Deniz Baykal'ın ne zaman Türkiye'ye döneceği belli oldu.CHP Aydın Milletvekili Metin Lütfi Baydar, beyin damarındaki tıkanıklık nedeniyle 51 gün Ankara'da tedavi gören, 102 gündür de Almanya'da olan CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal'ın 21 Mart Çarşamba günü Türkiye'ye döneceğini açıkladı.

GECE YARISI RAHATSIZLANMIŞ, 51 GÜN YOĞUN BAKIMDA KALDI

CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal, 16 Ekim 2017'de gece yarısı rahatsızlanınca, önce Ankara'da özel bir hastaneye götürüldü. Buradaki ilk müdahalesinin ardından Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi İbn-i Sina Hastanesi'ne sevk edilen Baykal'ın beynindeki ana damarının tıkalı olduğu belirlendi. Bu damar açılarak stent takıldı. Baykal'ın, yoğun bakımdaki tedavisi 51 gün sürdü.

ALMANYA'DA TEDAVİ GÖRDÜ

Bilinci açık olan Baykal, buradan, ailenin isteği üzerine 5 Aralık 2017 tarihinde fizik tedavi ve rehabilitasyon uygulaması için Sağlık Bakanlığı'na ait ambulans uçakla Almanya'ya sevk edildi. Münih yakınlarındaki Murnau Kaza ve Travma Kliniğinde (Berufsgenossenschaftliche Unfallklinik Murnau) 17 Mart tarihi itibariyle 102 gündür tedavi gören Baykal'ın gelecek hafta Türkiye'ye döneceği kaydedildi.

21 MART'TA GATA'YA DÖNECEK

CHP Aydın Milletvekili Metin Lütfi Baydar, tedavi sürecini yakından takip ettiği Deniz Baykal'ın aksilik olmazsa 21 Mart Çarşamba günü GATA'ya geleceğini söyledi. Baykal'ın mayıstan önce görünür olmayacağını, fotoğraf vermeyeceğini dile getiren Metin Lütfi Baydar, Almanya'daki tedavi süreciyle ilgili de oğlu ve kızının geldiklerinde bizzat bilgilendirme yapacağını vurguladı.

"MAYIS'TAN SONRA GÖREBİLİRİZ"

Almanya'da CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun ziyaretinde refakat ettiğini de belirten Baydar, "Orada çocuklarından bilgi aldık, döndük. Esas onlar takip ediyor ve onlar açıklamayı yapar. Tedavisi devam ediyor diyebiliriz. Mayıstan sonra Deniz beyi görebilme şansımız olabilir" dedi.

Etiketler