Tarih : 22.10.2021 - 16:58 Yorum : 0

Denizli'deki korkutucu 'sağlık çalışanları' heykellerine tepki yağdı

Denizli'de Merkezefendi Belediyesince yapılan ve sağlık çalışanlarına ithaf edilen heykellere sosyal medyadan tepki yağdı. Êstetik açıdan yetersiz olduğu belirtilirken heykeller hakkında açıkalma yapan Merkezefendi Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Coşkun ise heykellerin sanat değil saygı amacıyla yapıldığını ifade etti.

Denizli'deki korkutucu 'sağlık çalışanları' heykellerine tepki yağdı

Denizli'deki Merkezefendi Belediyesi'nin bir parka, sağlık çalışanlarına ithafen yaptırdığı heykeller tepki çekti. Vatandaşların değiştirilmesini talep ettiği heykellerin estetik ve sanat için değil sayygı için yapıldığını aktaran Merkezefendi Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Coşkun, kötü niyet aranmaması gerektiğini söyledi.

Belediye tarafından Bahçelievler Mahallesi'nde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında görev yapan sağlık personelini temsil eden heykellerin de bulunduğu bir park inşa edildi.

"BİR AN ÖNCE DEĞİŞTİRİLMELİ"

Henüz resmi açılışı yapılmayan parkta yer alan beyaz önlük ve maske takmış 3 heykeli gören vatandaşlar, heykellerin sağlık çalışanlarını temsil edemeyeceğini belirterek, belediyeyi eleştirdi.


Beyaz önlük ve maske takmış heykellerden bir tanesi virüsü ayağının altında ezerken tasvir edilmiş.

Merkezefendi Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Yavuz Aki, gazetecilere, sağlıkçıları temsilen yapılan heykellerin biran önce değiştirilmesi gerektiğini belirtti.


Bir diğer heykel ise dünyayı sırtında taşıyor.

"DAHA GÜZEL VE MODERN HEYKELLER YAPILMALI"

Heykellere sosyal medyada tepkiler geldiğini savunan Aki, "Sağlık çalışanlarımız virüse karşı hayatlarını hiçe sayarak mücadele ediyorlar. Onların şefkatini, gülen yüzünü ve samimiyetini temsil eden daha güzel ve modern heykeller yapılması gerektiğini düşünüyorum." dedi.

"SANAT ESERİ DEĞİL SADECE SAYGI AMAÇLI"

Merkezefendi Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Coşkun ise parkın sağlık çalışanlarına saygı için inşa edildiğini belirterek, "Parkın içindeki heykeller sağlık çalışanlarının dünyaya olan faydalarını göstermek için yapıldı. Objeleri belediyemizin kendi personeli tasarladı. Sanat eseri olarak görülmemelidir. Sadece saygı amaçlı yapıldı. Burada kötü bir niyet yok ve aranmamalıdır." diye konuştu.

Parka gelen Ali Tekin ise heykelleri beğenmediğini dile getirerek, bu konuda daha güzel bir çalışma beklediklerini vurguladı.

Kaynak : AA
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber