Tgrt Haber
09 Şubat 2024 09:58 - Güncelleme : 09 Şubat 2024 10:03

Depremin ilk günü sokakları gezmişti, bir yıl sonra tekrar görüntülendi.

Kahramanmaraş merkezli depremin ilk gününü sokakları gezerek görüntülemişlerdi, bir yıl sonra aynı sokakları gezerek tekrar görüntülendi.

Editör: Banu İriç / Kaynak: İhlas Haber Ajansı
Kahramanmaraş, Deprem

6 Şubat asrın felaketinin yaşandığı Kahramanmaraş'ta deprem sonrası gün ağarınca çekilen görüntülerden bir yıl sonra aynı bölge gezildi.

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremlerden 11 il etkilendi. ‘Asrın felaketi’ olarak nitelendirilen depremin ilk dakikalarından itibaren diğer illerde olduğu gibi depremin merkez üssü Kahramanmaraş’ta da kargaşa yaşandı.

Binlerce binanın yıkıldığı şehir merkezi adeta enkaz yığınına döndü. Yaklaşık 12 bin insanın hayatını kaybettiği kentte depremin ilk günü yaşananlar araç kamerasına yansıdı. Görüntülerde, şehirdeki trafik yoğunluğu ve vatandaşların enkaz etraflarında dolaştığı görüldü.

Kamera görüntülerinde Şazibey, Hayrullah, Yenişehir ve İsmet Paşa mahallelerdeki trafik kargaşası ve yıkımın boyutu kaydedildi.
Depremin ilk günü kimi depremzedenin enkaz başında yakınlarını beklediği, kimisinin ise etrafta yürüdüğü gözlemlenirken, polis ekiplerinin ise yoğun trafiğin düzenini sağlamak için görev başında olduğu görüntülendi.

Depremin birinci yıl dönümünde şehirdeki son durum ise yine araç kamerası ile görüntülendi. Depremin simgesi haline gelen Ebrar Sitesi etrafının inşaat sahası nedeniyle çevrildiği görüldü. Şehir merkezinde konteyner çarşılar ve esnafın faaliyetlerinin devam ettiği görüntülendi.

Depremin ilk günü sokakları gezmişti, bir yıl sonra tekrar görüntülendi. - 1. Resim

Kaynak: İhlas Haber Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...