Tarih : 25.05.2021 - 10:41 Yorum : 0

Devlet Bahçeli: İçişleri Bakanı yalnız değildir

MHP lideri Devlet Bahçeli, son dönemdeki suç örgütü tartışmalarında hedefin Türkiye olduğuna dikkat çekip, "Hiç kimse İçişleri Bakanı'nın boynuna tasma geçiremez" ifadesiyle de Süleyman Soylu'ya destek verdi.

Devlet Bahçeli: İçişleri Bakanı yalnız değildir

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Devlet Bahçeli, son dönemde yaşanan organize suç örgütü tartışmalarında büyük resme odaklanılması gerektiğine dikkat çekip, "Maşayı değil tutan ve tutturan elleri görmeliyiz. MHP olarak hayatın akışını ve hadiselerin akışkanlığını milliyetçiliğin ilkeleriyle hukuk ve demokrasiyle okumalıyız. Tutarlı olacaksak etik hassasiyetlere uyacaksak başkaca bir seçenek olmadığını bilmeliyiz. Onun bunun dolduruşa gelerek siyaset yapmadık, bundan sonra da kimse beklememeli. Korkuya hiç rehin düşmedik. Türkiye'yi yakın markaja alarak karanlık operasyonların hedef ülkesi haline getirmek için ellerini ovuşturanlara taviz veremeyiz" ifadelerini kullandı.

Bahçeli'nin açıklamalarından satır başları şöyle:

"HEDEF TÜRKİYEMİZDİR"

"Telaşa kapılmadan, duygulara kanmadan daha soğukkanlı, sağduyulu davranmak mecburiyetindeyiz. Türkiye'nin çevresindeki sinsi ve sisli kuşatma genişlemektedir. Asıl mesele gündemi işgal eden iddia ve isnatların taraftarlarından daha ötesidir. Yerli ve yabancı mihraklar tacizlerine, tahriplerine hız vermişlerdir. Herkesi uyarıyorum, hedef Türkiyemiz'dir. Hedef milli birlikte ve huzur ortamımızdır. Bu menfur tezgahın siyaset taşeronları, medya tefrişatçıları, suç ve terör örgütü temincileri vardır ve bellidir. Türkiye'nin üzerine gölge düşmesi, siyasi ve hukuki çözülme yaşaması konusunda alçak bir rekabet yaşanmaktadır. Amaç Türkiye'nin itibarını lekelemektir. Devlet ile millet arasındaki güven bağlarının kopuşuna, devlete ve hükümete karşı toplumsal bir direnişin gerekçesini teşkil etmektir.

AKŞENER'E RİZE TEPKİSİ

Asıl bizi düşündüren de İP Başkanının tavrıdır. Siyasi hayatı kumpaslarla heba olmuş bu şahsız Netanyahu benzetmesinden sonra Rize'yi ziyaret etmesi başka amaçlar peşinde olduğunu göstermiştir. Bile bile, inadına yapar gibi Rize'ye gitmesi yalnızca sorumsuzlukla izah edilemez."

"İÇİŞLERİ BAKANI YALNIZ DEĞİLDİR"

İkazen diyorum ki hiç kimse İçişleri Bakanı'nın boynuna tasma geçiremeyecek, kimsenin gücü yetmeyecektir. Hiç kimse TSK'nın onurlu komuta heyetine çamur atamayacaktır. TSK'nın ve İçişleri Bakanı'nın yalnız olmadığını ifade ediyorum. Konu devletimizin saygınlığı ve bekasıdır. Herkes yerini bilmek zorundadır. Herkes ağzından çıkanlara dikkat etmekle mükelleftir. Türkiye'nin gündemi video ile rehin alınamaz. İftiralarla ele geçirilemez. Sayın Binali Yıldırım'ı evladıyla töhmet altında bırakmak müfteriliktir. Bu meselede tarafsız kalmak Türkiye'ye kast etmek için kullanılan çevrelere destek vermektir.

"DÜŞMANA HİZMETLE BİR"

Her nifak ve dedikoduya sarılan CHP'nin siyasi ayıplıdır, ahlaksızdır. Çukur siyasetidir. Kılıçdaroğlu'nun rotası yanlıştır. CHP Türkiye üzerinde emelleri olanların Türkiye muhalifidir. İP bu limana varmıştır. Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ı devirmek için faal olanlara bedeli ne olursa olsun izin verilmeyecektir. Biden lobisinin zehir saçan zihniyeti Türkiye Cumhuriyeti'ni düşüremeyecektir. CHP'nin sırtını emperyalizme dayaması tıpkı Kurtuluş Savaşı'nda düşmana hizmet etmekle birdir.

"HÜKÜMETİMİZİN YANINDAYIZ"

Türkiye Cumhuriyeti tam bağımsızdır. Biden'ın muhalefeti pışpışlaması sonu hüsran olacak maceraya atılmaktır. Ruhsatı kovboylar değil, güç odakları değil büyük Türk milleti vermektedir. Türkiye'yi siyasi, hukuki ve toplumsal alanlarda taşeronlar vasıtasıyla seçime zorlamak demokrasi ve milli irade düşmanlığının yansımasıdır. Türkiye sokakta bulunmadı, harita üzerinde kurulmadı. Türk milleti tesadüfen bir araya gelinmedi. Bağımsızlık hediye alınmadı. Sınırlarımız icazetle çizilmedi. Varsa çıksın karşımıza. Hiç kimse MHP ve ülkücü hareketin sabrını test etmemelidir. Herkesin sorumlu davranması tarihi bir görevdir. Biz hükümetimizin yanındayız. Sokak çetelerinin karşısındayız."

Etiketler : devlet bahçeli
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber