22˚
İstanbul
22˚
parçalı az bulutlu
Nem %47
Rüzgar 4.40 /s
Pazartesi
21˚/16˚
Salı
23˚/15˚
Çarşamba
23˚/15˚
Perşembe
25˚/17˚
22 Mayıs 2022 Pazar
2021-10-17 11:14:43

Ali Erbaş'tan kandil mesajı: İnsanlık tarihin en zorlu dönemlerinden birini yaşamaktadır

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Hazreti Muhammed'in dünyaya gelişinin yıl dönümü olan Mevlid Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Kur'an-ı Kerim'in evrensel mesajlarının, Hazreti Muhammed'in insanlığa sunduğu erdemlerin ve onun hikmet yüklü ahlaki örnekliğinin, bütün insanlık için yegane kurtuluş yolu olduğunu belirten Erbaş, bu gecenin tüm insanlık için hayırlı olması temennisinde bulundu.

Ali Erbaş'tan kandil mesajı: İnsanlık tarihin en zorlu dönemlerinden birini yaşamaktadır
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Mevlid Kandili vesilesiyle yayımladığı mesajında, bu önemli gecenin, rahmet elçisi Hazreti Muhammed'in dünyaya gelişinin yıl dönümü olduğunu hatırlatarak, Allah'ın bu geceyi tüm insanlık için hayırlara vesile kılmasını diledi.

Cihanın henüz İslam nuruyla aydınlanmadığı bir devrin karanlıklarında yönünü kaybeden insanlığın Hazreti Muhammed'in dünyaya teşrifiyle istikametini bulduğunu belirten Erbaş, cehaletin hüküm sürdüğü, güçsüz olanın ezildiği bir çağda Hazreti Muhammed'in yol göstericiliğinin, hayatın akışını, ilimden, adaletten, merhametten ve iyilikten yana değiştirdiğini ifade etti.

"DEĞERLER ÖTELENİNCE HUZUR VE GÜVEN KAYBOLUR"

Hz. Muhammed'in iyilik ile fazilette, hak ve hakikati bilmede insanlığa rehber olduğunu vurgulayan Erbaş, şunları kaydetti:

"Onun Kur'an-ı Kerim'in eşsiz ilkeleriyle şekillenen hayatı, ahlaki değerlerle kendini yeniden inşa etmek ve istikamet üzere yaşamak isteyenler için en sağlam kılavuzdur. Bu kılavuzdan uzak kalan insanlık, bugün tarihinin en zorlu dönemlerinden birini yaşamaktadır. Ahlaki ve hukuki değerlerin alabildiğine ötelendiği bir çağda huzur ve güven kaybolmuştur.

"İNSANLIK, HAZRETİ PERYGAMBER'İN DEĞERLERİNE MUHTAÇTIR"

"Küresel sorunların cenderesindeki insanlık, sesini nesiller ötesine ulaştıracak çağlar üstü bir soluğun sahibi olarak Hazreti Peygamber'in getirdiği değerlere muhtaçtır. Böyle bir zamanda nereye doğru yol aldığımızı bilmek, bu yolda önümüze çıkan engelleri tanımak ve zorlukların üstesinden gelecek güç ve cesareti kazanmak, ancak Kur'an-ı Kerim'in eşsiz rehberliği ve Hazreti Peygamber'in emsalsiz örnekliği ile mümkün olacaktır.

"İNSANLIK İÇİN YEGANE KURTULUŞ YOLU"

"Hiç şüphesiz Kur'an-ı Kerim'in evrensel mesajları, Peygamberimizin insanlığa sunduğu erdemler ve onun hikmet yüklü ahlaki örnekliği, bütün insanlık için yegane kurtuluş yoldur. Bu duygu ve düşüncelerle başta dünyanın çeşitli bölgelerinde zulüm ve yoklukla mücadele eden kardeşlerimiz olmak üzere milletimizin ve İslam aleminin Mevlid gecesini tebrik ediyor, veladet-i Nebi'nin insanlığın muhtaç olduğu barış, huzur ve kardeşlik iklimine vesile olmasını yüce Allah'tan niyaz ediyorum."

Etiketler