2022-07-02 10:26:24 | Son Güncelleme : 2022-07-02 10:33:19

Dünürünü bıçaklayan adamın kızı: Annemin üstüne oturup kıyafetlerini parçaladı

Kocaeli’de kızının ayrılma aşamasında olduğu damadı ve dünürlerinin evini basmasının ardından çıkan kavgada dünürünü göğsünden bıçaklayarak öldüren Yaşar L., hakim karşısına çıktı. Olay anını anlatan sanığın kızı, eşi ve ailesinin evlerini basarak kapıları kırdığını, çıkan kavgada kayınpederinin, annesinin üstüne oturarak kıyafetlerini parçaladığını ve onu dövdüğünü anlattı.

Dünürünü bıçaklayan adamın kızı: Annemin üstüne oturup kıyafetlerini parçaladı
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Kocaeli İzmit’te ayrılma aşamasındaki kızının eşini terk ederek kendi evine geldiği Yaşar L., evini basan dünürünü bıçaklayarak öldürdü. Olay günü yaşadığı dehşeti “O gün bize kıyameti yaşattılar” ifadeleriyle anlatan genç kadın, eşinin tehditleri yüzünden 15 günlük bebeğini de ona vermek zorunda kaldığını ve uzun süredir görmediğini söyledi.

EVİNİ BASIP KAPILARI KIRDI

İzmit Kuruçeşme Fatih Mahallesi 19. Sokak’ta, 17 Mayıs 2021 tarihinde meydana gelen olayda, 21 yaşındaki Murat Geçer, aynı adı taşıdığı babası Murat Geçer, amcası Birsoy ve Erman Geçer ile birlikte kendisinden ayrılmak isteyen ve evi terk eden eşinin 45 yaşındaki babası Yaşar L.’nin evine gitti.

Damat Murat Geçer iddiaya göre, kayınbabasının evinin önünde küfür ederek, Yaşar L.’nin evinin kapısını kırdı. İki taraf arasında çıkan kavga sonrasında Yaşar L., dünürü Murat Geçer’i göğsünden bıçakladı. Ağır yaralanan Murat Geçer kaldırıldığı hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Olayın ardından polisler tarafından gözaltına alınan Yaşar L., çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

“HAMİLEYKEN DE ŞİDDET GÖRDÜM”

Olayla ilgili görülen duruşma Kocaeli 1. Ağır Ceza Mahkemesinde görülmeye devam etti. Duruşma salonunda taraf avukatları hazır bulunurken tutuklu sanık Yaşar L. ve tanık Cevriye L. SEGBİS ile katıldı. Olayla ilgili ifade veren Yaşar L.’nin kızı Cevriye L., "Eşim Murat’la dini nikahla beraberliğimiz vardı, resmi nikahımız yoktu. Hamile olduğum süre zarfında eşim Murat'tan şiddet gördüm. Bu sebeple kendisine küstüm ve babamlara gittim, orada 6 ay kaldım. Daha sonra eşimle barıştık ve doğum yaptım. Eşim uyuşturucu kullanıyordu ve bana karşı şiddetine devam ediyordu. Tekrardan babamın evine gittim.” Dedi.

“O GÜN BİZE KIYAMETİ YAŞATTILAR”

Eşi kendisini tehdit ettiği için 15 günlük bebeğini kendisine vermek zorunda kaldığını belirten Cevriye L., uzun zamandır bebeğini görmediğini de ifadesine ekledi. “Olay günü babam ve annemle evde otururken eşim Murat kapıyı kırarak içeri girdi ve bize şiddet uyguladı.” Diyen tanık, şöyle konuştu:

“Daha sonra evden çıktı ve babası Murat Geçer, amcaları Birsoy ve Erman Geçer'le geri geldi. İç kapımızı da kırarak hepsi bize şiddet uyguladı. Kayınpederim Murat Geçer, annemin üstüne oturarak kıyafetlerini parçaladı, onu darp etti. Babamın üstüne de çullanarak onu da dövdüler. Babamın bıçak aldığını görmedim. O gün bize kıyameti yaşattılar”

Mahkeme heyeti, eksik hususların tamamlanmasını ve sanığın tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı erteledi.