Tarih : 22.11.2021 - 14:58 Yorum : 0

Dünya Diş Hekimleri Günü ne zaman? Diş Hekimleri Günü mesaj ve sözleri!

Dünya Diş Hekimleri Günü, ağız ve diş sağlığı alanında gerekli eğitimleri alarak Diş Hekimliği mesleğini hak kazanmış bireylerin, mesleklerine saygı amacıyla kutlanmakta olan özel günlerden biridir. Tüm dünya ülkeleri tarafından kutlanmakta olan Dünya Diş Hekimleri Günü, internet üzerinden en sık aratılan konular arasına girdi. Vatandaşlar, “Dünya Diş Hekimleri Günü ne zaman?” “Diş Hekimleri mesaj ve sözleri neler?” sorularına yanıt aramaya başladı.

Dünya Diş Hekimleri Günü ne zaman? Diş Hekimleri Günü mesaj ve sözleri!

Her yıl belirli tarihlerde kutlanmakta olan Dünya Diş Hekimleri Günü, bu yıl da gündeme adını yazdırdı. Ağız ve diş sağlığının korunması, oluşan sorunların ortadan kaldırılması için çalışmakta olan diş hekimlerinin mesleklerine saygı amacıyla kutlanmakta olan Dünya Diş Hekimleri Günü için internet üzerinden yoğun bir araştırma başlatıldı. Peki Dünya Diş Hekimleri Günü ne zaman? Diş Hekimleri Günü mesaj ve sözleri neler? İşte detaylar…

DÜNYA DİŞ HEKİMLERİ GÜNÜ NE ZAMAN?

22 Kasım 1908 tarihinde kurulmuş olan ve Türkiye’de kurulan ilk Diş Hekimliği Okulu, 1909 yılında bilfiil eğitime başlamıştır. 1928 yılında kabul edilen “Tababet ve Şubuatı Sanatlarının Tarz-ı İcrasına Dair Kanun” aracılığıyla mesleğin uygulanma yetkisi sadece “Diş Tababeti Mektebi” mezunlarına verildi. Saha sonra diş hekimliği bir meslek disiplini kabul edilerek okulun gelişimi ilerlemiştir. Türk Diş Hekimliği’nde ilk meslek örgütü 1912’de kurulmuştur.

Daha sonra 1925 yılında Türk Diş Tabipleri Cemiyeti kurularak ilk Diş Tabipleri Cemiyeti Mecmuası da yayımlanmıştır 1953 yılından itibaren Türk Tabipler Birliği altında bulunan Diş Hekimleri, 1984 yılında Türk Diş Hekimleri Birliği’ne bağlı olarak çalışan Diş Hekimleri Odası’nı kurmuştur. Her yıl 22 Kasım, Türkiye’de Diş Hekimleri Günü olarak kutlanmaktadır. Dünya da ise bu gün, 6 Mart Dünya Diş Hekimleri Günü olarak kutlanır.

DİŞ HEKİMLERİ GÜNÜ MESAJ VE SÖZLERİ

  • 22 Kasım Bilimsel Türk Diş Hekimleri Gününü en içten duygularımla kutlar, çalışmalarında başarılar dilerim.
  • Gülüşümüzü güzelleştiren tüm Diş Hekimlerinin ve Diş Hekimi adaylarının '22 Kasım Diş Hekimleri Günü' kutlu olsun.
  • Büyük fedakârlıklarla Ağız ve Diş Sağlığı bilincini oluşturmak ve iyileştirilmesini sağlamak için çalışan tüm diş hekimlerimizin ‘22 Kasım Diş Hekimleri Günü’nü kutluyor, sağlıklı günler diliyorum.

  • Ağız ve diş sağlığı bilincinin oluşması ve iyileştirilmesi için büyük bir özveriyle çalışan tüm diş hekimlerinin, 22 Kasım Diş Hekimleri Günü’nü kutluyor, sağlıklı günler diliyoruz.
  • Gülümsemelerimizin ardındaki gizli kahramanlar olan tüm diş hekimlerimizin günü kutlu olsun. Meslek hayatınızda başarılar dilerim.
  • Toplumumuzun ağız ve diş sağlığı konusunda bilinçlendirilmesi, bireylerin ağız ve diş sağlığının korunması ve iyileştirilmesinde, her türlü bakım ve tedavinin gerçekleştirilmesinde, özverili çalışmalar yürüten tüm diş hekimlerimizin bu önemli gününü kutlar çalışmalarında başarılar dilerim…
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber