22˚
İstanbul
22˚
hafif yağmur
Nem %49
Rüzgar 5.02 /s
Pazartesi
21˚/16˚
Salı
23˚/15˚
Çarşamba
24˚/16˚
Perşembe
25˚/18˚
22 Mayıs 2022 Pazar
2021-07-02 11:22:06

Elmalı davasında önemli gelişme: Annenin Twitter hesabı kapatıldı

Elmalı davası sanığı anne Merve Akman'ın sosyal medya hesabı kapatıldı. Hesabın kapatılmasına gerekçe olarak istismara uğradığı iddia edilen iki çocuğun isimlerinin açıkça yer aldığı raporların paylaşması gösterildi.

Elmalı davasında önemli gelişme: Annenin Twitter hesabı kapatıldı
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Antalya Elmalı'da iki çocuğun annesi ve üvey babası tarafından istismara uğradığı iddiası gerekçesiyle yürütülen davada yeni gelişmelere yaşandı. Sanık annenin dava süreciyle ilgili paylaşımlarda bulunduğu Twitter adresi kapatıldı.

HESAP KAPATILDI

Anne Merve Akman, kendini savunurken Twitter hesabından olayla ilgili raporları paylaşmıştı. Paylaşımda 7 ve 10 yaşındaki çocukların isimleri de açıkça yer almıştı.

Türkiye Barolar Birliği'nin başvurusu üzerine harekete geçen Ankara Nöbetçi 8'inci Sulh Ceza Hakimliği, Akman'ın sosyal medya hesabına erişim engeli kararı aldı. Skandal paylaşımın ardından alınan kararla hesap kısa süre içinde kapatıldı. 

TEPKİ ÇEKTİ

İki çocuğa cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuklanan anne Merve Akman ve üvey baba Rahmi Akman'ın tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılması kamuoyunda tepkilere neden olmuştu.

ÇOCUKLARI İFŞA ETTİ

Suçlamaların odağındaki iki zanlı, dün birçok internet sitesi ve TV kanalında kendilerini savunmuştu. Anne iki çocuğun isminin yer aldığı raporları paylaşarak haklarındaki iddiaları yalanlamaya çalışmıştı.

DEVLET KORUMASI

Öte yandan iki çocuk devlet korumasına alındı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nca yapılan açıklamada, devlet koruması talebinin mahkeme tarafından kabul edildiği duyuruldu.

Açıklamada, "Çocuklarımıza, Bakanlığımıza bağlı bir kuruluşta sağlıklı ve güvenli bir yaşam alanı sağlayacağız" denildi.

İSTİSMAR ÇİZİMLERDE

Soruşturma kapsamında cinsel istismara uğradığı öne sürülen çocukların psikolog eşliğinde ifadeleri alınmıştı. Çocuklar yaşadıkları istismarı, deftere yaptıkları çizimlerle de anlatmaya çalıştı.

Çocukların yaptıkları bu resimler de  soruşturma dosyasına girmişti.

Etiketler