Tarih : 01.07.2021 - 20:03 Yorum : 0

Elif Çakal’ın ölümünde şüphelilerin ifadesi ortaya çıktı: Uçurumdan atladı, elini tuttum ama...

İstanbul'un Sultangazi ilçesindeki uçurumda cansız bedeni bulunan 15 yaşındaki Elif Çakal'ın ölümüne ilişkin yürütülen soruşturmada, 2 şüphelinin ifadesi ortaya çıktı.

Türkiye'nin gündemine oturan Elif Çakal'ın ölümüne ilişkin yeni gelişmeler yaşanıyor. Gözaltına alınan 2 şüphelinin sorgudaki ifadeleri ortaya çıktı. Şüphelilerin kendilerine yöneltilen suçlamaları reddettiği öğrenildi.

BİRİ TUTUKLANDI, DİĞERİ EV HAPSİNE ALINDI

İstanbul Sultangazi’de uçurumda cesedi bulunan 15 yaşındaki Elif Çakal’ın ölümüyle ilgili soruşturma sürerken olay gününe ait yeni görüntüler ortaya çıkmıştı. Görüntülerin yayılmasıyla birlikte, öncesinde serbest bırakılan 2’si kadın 4 şüpheli hakkında yeniden gözaltı kararı çıkarılmıştı. Harekete geçen emniyet ekipleri, kavga görüntülerinde yer alan Elif Çakal'ın arkadaşları S.T. (17) ile T.Y.'yi (15) tekrar gözaltına alarak Gaziosmanpaşa Adliyesi’ne sevk etti. Adliyede Gaziosmanpaşa Sulh Ceza Hakimliği’ne çıkarılan şüphelilerden S.T. ‘eziyet etme’ suçundan tutuklanırken, T.Y., aynı suçtan ev hapsi şeklinde adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Öte yandan haklarında yakalama kararı çıkarılan Gürkan K. (22) ile Ufuk B.’nin (21) yakalanmasına ilişkin çalışmalar sürüyor.

"AİLEM GÖRÜŞMEMİZİ İSTEMİYORDU"

Hakimlikte ifade veren şüpheli S.T. ifadesinde çarpıcı ifadeler kullandı. Elif'in her geldiğinde alkol almak istemesi sebebiyle yanlarına gelmesini istemediğini söyleyen S.T., "Elif'in psikolojik sorunları vardı. Ailesinden baskı görüyordu. Benim ailem Elif ile görüşmemi istemiyordu. Elif benim en yakın arkadaşlarımdan biriydi. Biz Elif'le daha önce de birçok kez kavga ettik. Hatta bir keresinde polisler de müdahil oldular. Olay günü ormanlık alana gittik, ben 3 - 4 bardak viski içtim. Elif daha sonra 'Cebeci köyüne gidelim fotoğraf çekiliriz' dedi. Arabadayken T.Y'nin telefonu Elif'in elindeydi. Daha sonra arabadan inince Elif, T.Y'nin telefonunu yere attı. Ben de kendisine bağırdım" diye konuştu.

"UÇURUMDAN ATLADI, ELİMİ UZATMAYA ÇALIŞTIM ANCAK..."

Bir süre oturduktan sonra Elif'in kendisine ve T.Y.'ye ağır küfürler ettiğini dile getiren S.T., "Ufuk telefonu ile bizim videomuzu çekmeye başladı. Bu videoyu Elif kendine gelsin, halini görsün diye çekmek istedi. Elif önce T.Y'ye saldırdı. Ben de aralarına girdim. Daha sonra ben Elif'e vurmaya başladım. Kendine getirmek istedim. Daha sonra sakinleştik, birlikte oturduk. Sevgilisi Onur'dan bahsetmeye başladı. Onun için öleceğini söyledi. Sonra bir anda uçuruma doğru gitti ve kendini bıraktı. Ancak, aşağıda bulunan taşa tutunmayı başardı. Ben elimi uzatmaya çalıştım ancak Gürkan beni düşmeyeyim diye çekti. Bu esnada yardım edilmesi için bağırmaya başladı ancak, Elif aşağıya düştü. Suçlamaları kabul etmiyorum, serbest bırakılmak istiyorum" ifadelerini kullandı.

"BAŞINA BELA ALACAKSIN"

Sorguda ablasının gönderdiği "Başına bela açacaksın" mesajıyla ilgili soruya da yanıt veren S.T., “Mesaj benim o akşam başka bir arkadaşıma kalmaya gideceğimi bildiği için yazılmıştır. Çünkü biz dışarıda kaldığımız zaman bizden endişe ediyorlardı. Biz kesinlikle Elif'i darp etmeyi planlamadık. Evet Elif ile sürekli kavga ederiz ancak planlı bir şey yoktur. Onur ile T.Y. birbirlerini iyi tanırlar. Kardeş gibidirler. T.Y'nin neden Onur'u tanımadığını söylediğini bilmiyorum. Benim Elif ile aramda herhangi bir husumet yoktu" şeklinde konuştu.

"ELİF BENİ ÇOK KISKANDI"

Ev hapsi şeklinde adli kontrol şartıyla serbest bırakılan diğer şüpheli T.Y. ise aynı mahallede oturdukları Elif'i 4 yıldır tanıdığını belirtti. S.T. ile Elif sayesinde tanıştıklarını söyleyen ve yakın arkadaş olduklarını ifade eden T.Y., "S.T. beni aradıktan sonra Gemili Park'a gittim. S.T bu esnada Elif ile mesajlaşıyordu. Elif'te yanımıza gelmek istediğini söyledi, 'Moralim çok bozuk' dedi. Biz de tamam dedik. Son dönemde ben S.T ile yakın arkadaş olduğum için Elif beni çok kıskandı. Elif'in bir süredir görüştüğü Onur isimli bir erkek arkadaşı vardı. Ben bu şahsı zaman zaman mahallede görüyordum ancak hiç tanışmadım. Bu şahıs uzun bir süre önce instagram hesabı üzerinden takip isteği göndermişti. Ben de kabul ettim. Elif olay günü bana bu durumu kabullenemediğini ve bana kızdığını söylemişti" dedi.

"SEVGİLİSİYLE YAŞADIKLARI YÜZÜNDEN MORALİ BOZUKTU"

S.T. ile otururken Elif'in de yanlarına geldiğini aktaran şüpheli T.Y., "S.T, gezmek için Ufuk B. isimli arkadaşını aradı. Ben Ufuk'la daha önce bir kez görüşmüş ve tanışmıştım ancak Gürkan'ı tanımıyorum. Ufuk ile Gürkan bir süre sonra araç ile yanımıza geldiler. Birlikte arabaya bindik. Gürkan bize 'Ne yapmak istersiniz, ne içmek istersiniz' diye sordu. Elif bunun üstüne 'Moralim çok bozuk viski içelim' dedi. Sanıyorum sevgilisi ile arasında yaşadığı şeyler sebebiyle morali bozuktu. Gidip alışveriş yaptık. Daha sonra Cebeci köyüne doğru gittik. Açık alanda bir yerde oturduk ve içki içtiler. Hatırladığım kadarıyla ben yarım bardak içtim. Elif yaklaşık 6 bardak viski ile enerji içeceğini karıştırarak içti. Hatırladığım kadarıyla S.T. de 2 bardak içti. Kalanı da erkekler içti" diye konuştu.

"SENİNLE TEKE TEK KAVGA EDELİM"

Elif Çakal’ın aşırı alkol alıp S.T.’ye hakaret ettiğini öne süren T.Y., "Arabaya bindikten sonra Elif ve S.T. biraz daha gezmek istediler. Taş ocaklarına yakın bir yerde araçtan indik. S.T, Ufuk'a görüntü almasını söyledi. Bugünden önce Elif bana zaman zaman 'Seninle teke tek kavga edelim' diyordu. Bunun sebebini erkek arkadaşı olarak gösteriyordu" şeklinde açıklama yaptı.

"ÖLMEK İSTİYORUM DİYEREK UÇURUMUN KENARINA KOŞTU"

Ufuk'un taş ocakları mevkinde görüntü almaya başlamasının ardından Elif'in saldırısına maruz kaldığını iddia eden T.Y., "Elif benim saçlarımdan tuttu. Ben de kendimi savunmak için onun saçlarından tuttum. Ben yere düştükten sonra S.T araya girdi. S.T, Elif'i kendine gelmesi için tokatlamaya ve dövmeye başladı. Kavga bittikten sonra ben Elif'i kenara çektim. Konuşmaya başladık, sarıldık. Kendisine nasihatler verdim. S.T ile de konuştular. Daha sonra Elif bir anda sinir krizi geçirdi. Saçlarını yolmaya başladı. Ölmek istiyorum diyerek uçurumun kenarına koştu. Bir anda kendisini aşağıya bıraktı. Ancak baktığımızda bir taştan tutunduğunu gördüm. Hemen yardım için seslendi ancak bu esnada tutunduğu taş kaydı ve aşağı düştü. Erkekler korktukları için kaçtılar. Ben ve S.T. kaçmadık" diye savunma yaptı.

T.Y. cep telefonundaki mesajlaşmalarla ilgili savunmasında ise “Alkol alırken Elif bana 'Seni döveceğim' dediği için yakın arkadaşım olan Beyza'ya mesaj atmıştım. O da bunun üzerine bana telefon inceleme tutanağında bahsedilen mesajları atmış" dedi.

Kaynak : İHA
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber