Tgrt Haber
28 Şubat 2024 12:23 - Güncelleme : 28 Şubat 2024 12:31

Emniyet ve MİT'ten ortak operasyon: Kağıt havluların arasından çıktılar!

Milli İstihbarat Teşkilatı destekli kaçak göçmen operasyonunda, göçmenlerin bazıları kağıt havlu kolilerinden çıkarken, 5 aylık çalışmada 17 organizatör tutuklandı.

Editör: Bengül Büyükhan / Kaynak: İhlas Haber Ajansı
Emniyet ve MİT'ten ortak operasyon: Kağıt havluların arasından çıktılar!
operasyon,göçmen kaçakçılığı

Diyarbakır İl Emniyet Müdürlüğü Göçmen Kaçakçılığı ile Mücadele Hudut Kapıları Şube Müdürlüğü, Diyarbakır merkezli; Van, Şanlıurfa, Gaziantep, İzmir ve Düzce illerinde 5 aylık titiz çalışmalarla eş zamanlı operasyon düzenledi.

MİT destekli operasyonda İran sınırından tır, kamyonet ve otomobillerle taşınan 160 düzensiz göçmen yakalandı.

Emniyet ve MİT'ten ortak operasyon: Kağıt havluların arasından çıktılar! - 1. Resim

KAĞIT HAVLULARIN ARASINDAN ÇIKTILAR

Göçmenlerin bazıları kağıt havlu kolilerinden çıkarken, kaçakların tıpkı paletler gibi görünen fakat içine hava düzenekleri yerleştirilmiş özel bölmelerde taşındığı, şüphelilerin hesaplarında ise 10 milyon TL'nin üzerinde para hareketliliği tespit edildi.

İran uyruklu suç örgütü lideri de dahil olmak üzere gözaltına alınan 31 organizatörden 17'si tutuklandı, 3'ü adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...