2021-12-02 17:44:01

Engelliler Günü’nde engelli memurlar izinli mi? 3 Aralık Dünya Engelliler Günü resmi tatil mi?

3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde engelli memurlar izinli mi? sorusu, sık aratılan sorular arasında yerini aldı. Her yıl 3 Aralık günü gerçekleştirilmekte olan Engelliler Günü nedeniyle memurların idari izinli olup olmadıkları gündeme geldi. İnternet üzerinden yoğun bir araştırma yapmaya başlayan vatandaşlar, “Engelliler gününde engelli memurlar izinli mi?”, “3 Aralık Dünya Engelliler Günü resmi tatil mi?” sorularına cevap aramaya başladı.

Engelliler Günü’nde engelli memurlar izinli mi? 3 Aralık Dünya Engelliler Günü resmi tatil mi?
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Engelli yaşamı desteklemek ve engelli vatandaşların sorunlarına dikkat çekmek amacıyla her yıl gerçekleştirilmekte olan 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde engelli memurların resmi tatil olup olmadıkları gündeme geldi. Memurlar için çıkarılan genelge ve genelgede yer alan kararı merak eden vatandaşlar, internet üzerinden yoğun bir araştırmaya başladı. Peki Engelliler Günü’nde engelli memurlar izinli mi? 3 Aralık Engelliler Günü resmi tatil mi? İşte detaylar…

3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ RESMİ TATİL Mİ?

Her yıl engelli yaşamın desteklenmesi ve engelli bireylerin sorunlarına dikkat çekilmesi amacıyla çeşitli etkinlikler ve sosyal sorumluluk projeleriyle değerlendirilmekte olan 3 Aralık tarihi, engelli memurların gündeminde yer alıyor. Memurlar için çıkarılan genelgede 3 Aralık tarihinin resmi tatil olarak sayılıp sayılmadığı her yıl olduğu gibi bu yıl da merak edilen konula arasında. 3 Aralık 2002 tarihli 2002/58 sayılı Başbakanlık Genelgesi’nin 3’üncü maddesi uyarınca 3 Aralık Dünya Engelliler Günü resmi tatil olarak sayılmaktadır.

ENGELLİLER GÜNÜ’NDE ENGELLİ MEMURLAR İZİNLİ Mİ?

Söz konusu memurlar için çıkarılmış olan genelgede 3 Aralık tarihinin engelli memurlar için resmi tatil olup olmayacağı merak edilen konular arasında yer alıyor. Her yıl olduğu gibi bu yıl da 3 Aralık tarihinin yaklaşmasıyla birlikte ilgili konu gündeme gelmeye başladı. Memurlar için çıkarılmış olan genelgede yer alan 3’üncü madde gereği, Engelliler Günü’nde engelli memurlar izinli sayılacak.

 

Etiketler