Tarih : 04.08.2021 - 21:43 Yorum : 0

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı! Orman yangınlarında PKK bağlantısı...

Cumhurbaşkanı Erdoğan, katıldığı televizyon programında gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Orman yangınlarıyla ilgili tutuklananların ailelerinde PKK bağlantısı olduğuna dikkat çeken Erdoğan, "Ciğerimizi yakanların biz de ciğerini yakacağız" diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı! Orman yangınlarında PKK bağlantısı...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin farklı noktalarında devam eden orman yangınları ile mücadele çalışmaları hakkında açıklamalarda bulundu.

Orman yangınlarının Kovid-19 gibi uluslararası bir tehdit, hatta terör tehdidi olduğunu dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu konuda siyasete yer olmaması gerektiğini söyledi. Muhalefetin yangınlarla ilgili açıklamalarını eleştiren Erdoğan, yalan terörü estirildiğini savundu. Orman yangınlarıyla mücadelede yeni modele geçileğine de değinen Erdoğan, "Şu belayı defettikten sonra atacağımız adımlar daha çok bunun üzerine olacaktır" dedi.

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

"Dünyanın birçok yerinde olduğu gibi ülkemizde de orman yangınlarında büyük artış yaşandı, burada siyasete yer olmamalı. Türkiye'de 8 gün içinde 187 yangın çıktı. Bu yangınlardan şu anda 15 yangın devam ediyor ve bunların bir kısmı kontrol altında.

"YALAN TERÖRÜ ESTİRİYORLAR"

Orman yangınlarıyla mücadelede şu anda 16 uçak var, bugün gelenlerle bu 20'ye çıktı. Bunun yanında 51 helikopter var. Hep bunlar devrede, çalışıyor. Burada niye uçak yok, niye helikopterler yok, filan gibi bir yalan terörü estiriliyor. Yangınla mücadeleyi sürdürüyoruz, kaçamak yapmak yok ve üzerine üzerine gidiyoruz.

MUHALEFETE SERT TEPKİ

Yerleşim bölgelerindeki yangın vesairelerin sorumluluğu kimin? O da oradaki büyükşehir belediyelerinin sorumluluğundadır. Türk siyaseti muhalefetsiz bir siyasettir. Türkiye'de muhalefetin terörü esiyor. Bu yerler yanıyorsa bizim ciğerimiz de yanıyor. Elimizden ne geliyorsa bunu sonuna kadar yapacağız. Türkiye'de 'yalan terörü' var mı, var. Kim yapıyor, muhalefet. Adına birileri 'algı operasyonu' diyor ama bunun adı aslında yalan terörüdür. Muhalefettekiler biraz dürüst olun, samimi olun. Bir tespitin varsa bunu dürüst yap. Dürüst yap da adam sansınlar, biz de bir şeyler kapalım. Ama böyle bir şey maalesef yok.

YANAN ALANLARI İMARA AÇILACAĞI İDDİASI

Yanan alanların imara açılacağı iddiası hakkında Bay Kemal'e vereceğim bir cümlelik cevap var. Benim Kültür ve Turizm Bakanı'ma vermiş olduğum böyle bir yetki yok. Ormanlar yansın, buralarda beton yığını binalar inşa edelim, haşa. Dikey mimariye karşı olduğunu söyleyen biriyim. Betona, nasıl olur da sahip çıkarım?

YANGINLARDA PKK BAĞLANTISI

Önce gözaltına alınanlar vardı, sonra tutuklananlar oldu. Bu tutuklananların da ailelerinde PKK ile iltisaklı olanlar belirlendi. Bütün polis teşkilatımız bunun incelemesini yapıyor. Ciğerimizi yakanların biz de ciğerini yakacağız. Yangınlarla ilgili her türlü ihbar, belge, bilgi çok etraflıca takip ediliyor.

Bu alanda bu kadar canlı yandı. Bal, arı kovanlarımız yandı gitti. Bunları görmeyecek miyiz, 'bırak gitsin' öyle mi diyeceğiz? Birçok insanımızın ekmek teknesiydi ya bunlar. Bunlara yönelik de çalışmalar yapacağız, vatandaşlarımızı yarı yolda bırakmayız.

THK UÇAKLARININ SON DURUMU

Türk Hava Kurumu uçaklarının durumu iş görür olmaktan çıkmış vaziyette. Sepet takmak suretiyle Sikorsky ve Cougar'ları söndürme işleminde kullanma düşüncemiz var. Bakımdan çıkacak bir amfibi uçağından bahsetti Sayın İlham Aliyev, 'Onu da göndereceğim' dedi.

'HELP TURKEY' PAYLAŞIMLARI

Yalancının mumu yatsıya kadar yandı. Bu, yatsıya kadar bile yanmadı. Yalanla bizi yıkacaklarını mı zannediyorlar? Türkiye şu anda imkansız Türkiye değil, artık güçlü bir Türkiye var."

Kaynak : AA
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber