Tarih : 10.05.2021 - 23:12 Yorum : 0

Erdoğan: Saldırıların muhatabı Müslüman alemi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Filistin için temaslarını gece saatlerinde de sürdürdü. Ürdün Kralı 2. Abdullah ve Kuveyt Emiri Sabah’la İsrail’in saldırılarını konuştu... Erdoğan, saldırıların muhatabının Müslüman alemi olduğuna işaret etti, ortak çalışma çağrısı yaptı.

Erdoğan: Saldırıların muhatabı Müslüman alemi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip  Erdoğan, Ürdün Kralı 2. Abdullah ve Kuveyt Emiri Şeyh Nevvaf el-Ahmed el-Cabir es-Sabah ile telefonda görüştü. Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsrail’in saldırılarının muhatabının bütün Müslümanlar olduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, görüşmede İsrail’in Mescid-i Aksa’ya ve Filistinlilere yönelik saldırıları ele alındı.

"SALDIRILARIN MUHATABI ESASINDA BÜTÜN MÜSLÜMANLAR"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, görüşmede İsrail’in Kudüs, Mescid-i Aksa ve Filistinlilere yönelik insanlık dışı saldırılarının muhatabının esasında bütün Müslümanlar olduğuna işaret ederek, bu saldırıları ve zulmü durdurmak için Türkiye ve Ürdün’ün birlikte çalışmasının önemli olduğunu belirtti.

"TÜRKİYE İLE KUVEYT'İN BİRLİKTE ÇALIŞMASI ÖNEMLİ"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kuveyt Emiri Şeyh Nevvaf el-Ahmed el-Cabir es-Sabah ile de bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan, görüşmede İsrail’in Kudüs, Mescid-i Aksa ve Filistinlilere yönelik alçakça saldırılarının durdurulması, uluslararası camianın bu saldırılara güçlü ve caydırıcı bir tepki vermesi ve Filistin’e destek olunması için Türkiye ve Kuveyt’in birlikte çalışmasının önemli olduğunu ifade etti.

Kaynak : AA
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber