2021-11-16 13:04:48

Erdoğan'dan samuray kılıcıyla öldürülen Başak Cengiz'in ailesine ziyaret

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz günlerde tanımadığı Can Göktuğ Boz tarafından, yolda yürürken samuray kılıcıyla öldürülen Başak Cengiz'in ailesine taziye ziyaretinde bulundu. Ziyarette Cumhurbaşkanı'na eşi Emine Erdoğan da eşlik ederken aileyle görüşme esnasında duygusal anlar yaşandı.

Erdoğan'dan samuray kılıcıyla öldürülen Başak Cengiz'in ailesine ziyaret
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, samuray kılıcıyla öldürülen mimar Başak Cengiz'in Ankara'daki evini ziyaret etti. Erdoğan'a ziyaretinde eşi Emine Erdoğan da eşlik etti. Cumartesi günü aileyle telefonla görüşen Erdoğan taziyelerini bu kez yüz yüze iletti.

ÇOK SAYIDA İSİM EŞLİK ETTİ

Geçtiğimiz günlerde psikolojisi bozuk olduğu iddia edilen bir cani tarafından katledilen Başak Cengiz, ebediyete uğurlandı. Gözyaşlarının sel olduğu cenaze törenin ardından çok sayıda siyasi isim Cengiz'in acılı ailesine baş sağlığı dilemek adına taziye ziyaretinde bulundu.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Ankara Milletvekili Emrullah İşler, Ankara Valisi Vasip Şahin ve Adalet Bakan Yardımcısı Zekeriya Birkan ile İstanbul Ataşehir'de uğradığı kılıçlı saldırıda hayatını kaybeden mimar Başak Cengiz'in Ankara'da yaşayan ailesini bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da ziyaret etti.

TELEFONLA GÖRÜŞMÜŞTÜ 

Erdoğan, vahşetin ardından aile bireyleriyle telefonla görüşmüştü. Cumhurbaşkanı Erdoğan, acılı babaya, "Başımız sağ olsun, Allah sabırlar versin. Rabbim kızını cennetiyle, cemaliyle müşerref kılsın inşallah. Rabbim yar ve yardımcımız olsun inşallah. Yani bu dünyada maalesef böyle caniler, hainler ne yazık ki demek ki varmış. Allah sabrınızı arttırsın inşallah." diye konuşmuştu.

Etiketler