2021-12-06 11:09:20

Erdoğan'ın konvoyuna bombalı tuzakta yeni gelişme: Kaos planının arkasında kimler var?

Mardin Nusaybin’de Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Siirt’teki programı için görevlendirilen ekipteki polisin özel aracının altına yerleştirilen patlayıcıyla ilgili yeni detaylar ortaya çıktı. İşte bombalı tuzağın getirilme ve hazırlama sürecine ilişkin son bilgiler…

Erdoğan'ın konvoyuna bombalı tuzakta yeni gelişme: Kaos planının arkasında kimler var?
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Sabah Gazetesi’nden Nezir Güneş’in haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdığan’ın Siirt’teki programı için Mardin'in Nusaybin ilçesinde görevlendirilen ekipteki polis memurunun özel aracının altına yerleştirilen patlayıcının Suriye’den teröristler tarafından getirildiği belirlendi.

İşte görevli polisler ve Erdoğan’ın konvoyuyla ilgili teröristlerin yaptığı hain planın detayları…

BOMBA İMHA EKİPLERİ İMHA ETTİ

Bomba imha ekipleri teröristler tarafından, Suriye sınırındaki Nusaybin İlçe Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet Büro Amirliği'nde görevli polis memurunun aracının altına yerleştirilen el yapımı patlayıcıyı etkisiz hale getirmişti.

MOBESE’LER TAKİBE ALINDI

Düzenek ve araç üzerinde şüphelilere ait parmak izi taramasını olay yeri inceleme ekipleri tarafından yapılırken diğer yandan da MOBESE kamera görüntüleri incelemeye alındı.

ETKİSİNİ ARTTIRMAK İÇİN PARÇA TESİRLİ HAZIRLANMIŞ!

Araca yerleştirilen 1,5 kilogram ağırlığındaki C-4 patlayıcının, çivi gibi materyalle şarapnel etkisini arttırmak için desteklendiği belirlendi.

PATLAYICILAR YPG'Yi İŞARET EDİYOR

Polis memurunun aracına yerleştirilen patlayıcının Nusaybin’de daha önce yapılan operasyonlarda Suriye'den PKK/YPG'li teröristler tarafından getirilen ve ele geçen patlayıcılarla benzerlik taşıdığı tespit edildi.

PATLAYICI SURİYE’DEN GETİRİLMİŞ

Polis memurunun Erdoğan'ın mitinginde görevli olduğunu teröristlerin bilip bilmediği araştırılırken ekipler polis memurun aracına yerleştirilen patlayıcının PKK/ YPG'li teröristler tarafından Suriye'den getirildiği ihtimali üzerinde duruyor.

Etiketler