2022-04-28 09:32:23 | Son Güncelleme : 2022-04-28 11:12:47

Son dakika: Eren Abluka-7 operasyonu başlatıldı

Son dakika haberleri: İçişleri Bakanlığınca Tunceli’de 622 Personelin katılımıyla Eren Abluka-7 Şehit Jandarma Uzman Çavuş Burak Tortumlu Operasyonu başlatıldı

Son dakika: Eren Abluka-7 operasyonu başlatıldı
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

PKK terör örgütünü ülke gündeminden çıkarmak ve bölgede barındığı değerlendirilen teröristleri etkisiz hale getirmek maksadıyla, Tunceli ilinde “Eren Abluka-7 (Tunceli-Buzlutepe) şehit J.Uzm.Çvş. Burak Tortumlu” operasyonu başlatıldı.

622 PERSONEL 40 OPERASYONEL TİM GÖREVDE

Operasyonda Tunceli İl Jandarma Komutanlığınca; Jandarma Özel Harekat (JÖH), Jandarma Komando ve Güvenlik Korucu timlerinden oluşan 622 personel 40 operasyonel tim görev alıyor. 

Operasyonun 1’inci gününde, Tunceli ili Buzlutepe bölgesinde yapılan arama ve tarama faaliyetinde tespit edilen 5 sığınakta çok sayıda örgütsel doküman ve yaşam malzemesi ele geçirildi. 

Yurt içinde terörün tamamen ortadan kaldırılmasına yönelik yürütülen Abluka Operasyonları, halkımızın desteği ile inançlı ve kararlı bir şekilde başarıyla devam ediyor.

SALDIRI HAZIRLIĞINDAKİ 12 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ

Öte yandan, Milli Savunma Bakanlığı, Barış Pınarı ve Fırat Kalkanı bölgelerine saldırı hazırlığında oldukları tespit edilen 12 PKK/YPG'li teröristin etkisiz hâle getirildiğini duyurdu.

Etiketler