2022-05-18 17:22:00 | Son Güncelleme : 2022-05-18 17:27:36

Eşini boğarak öldürüp kepçeyle gömen sanık: Çok üstüme geliyorlar, çocuklarımın bana ihtiyacı var

Antalya’da eşini boğarak öldürüp gömdükten sonra hakkında kayıp ihbarı veren sanığın yargılanmasına başlandı. Mahkemede çok üzerine gelindiğini belirten sanık, çocuklarını öne sürerek kendisini savunmaya çalıştı.

Savunmasında üstüne çok gelindiğini belirten sanığın avukatı ek süre istedi.
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş
Savunmasında üstüne çok gelindiğini belirten sanığın avukatı ek süre istedi.

Antalya’da eşini boğarak öldüren, ardından eşyalarını farklı yerlere bırakan ve genç kadınının bedenini kepçeyle gömdükten sonra karakola gidip kayıp başvurusunda bulunan Mesut Öztürk hakim karşısına çıktı. Üzerine çok gelindiğini söyleyen Öztürk, çocuklarının kendisine ihtiyacı olduğunu söyledi.

AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET İSTENDİ

Alanya 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen dördüncü duruşmada müşteki anne Cemile Koçak, baba Avni Koçak ve taraf avukatları hazır bulundu. 29 yaşındaki Mesut Öztürk tutuklu bulunduğu Alanya L Tipi Cezaevi'nden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katıldı. Savcılık mütalaasında sanık Mesut Öztürk’ün eşe karşı kasten ve tasarlayarak öldürme suçundan haksız tahrik uygulanmadan ağırlaştırılmış müebbet cezası istedi. Olayda hayatını kaybeden Aslıhan Öztürk’ün annesi Cemile Koçak, kızlarını öldüren Mesut Öztürk’ün en ağır cezayı almasını talep etti.

“BENİM İKİ ÇOCUĞUMA KİM BAKACAK?”

Mütalaaya karşı talebi sorulan sanık Mesut Öztürk mütalaayı kabul etmediğini belirterek, "Neden bu kadar üstüme geliyorlar. Benim 2 çocuğuma kim bakacak? Bana ihtiyaçları var" dedi.

‘TASARLAYARAK VE CANAVARCA HİSLE’

Müşteki avukatları ise sanığın daha önce iki defa darp etmekten dolayı hakkında işlem yapıldığını belirtti. Sanığın, maktulün ölürken idrar kaçırmasına yönelik tedbir alması, eşyalarını farklı yerlere atması, cep telefonunu benzin istasyonunda bırakıp gömmeye gitmesi ve bunu da kamera olmayan yerleri seçerek yapmasından dolayı tasarlayarak ve canavarca hisle yaptığını savunan avukatlar, "Sanığın en ağır şekilde cezalandırılmasını istiyoruz. Ayrıca takdir indirimi uygulanmamasını talep ediyoruz” ifadelerini kullandılar.

Sanık avukatı mütalaanın hukuka haykırı şeklide verildiğini savunarak, delillerin toplanması için mahkeme heyetinden ek süre istedi. Mahkeme heyeti, Sanık Mesut Öztürk’ün tutukluluğunun devamına karar vererek, duruşmayı erteledi.

NE OLMUŞTU?

20 Mayıs 2021 tarihinde Eşi Aslıhan Öztürk’ten haber alamadığını belirten Mesut Öztürk kayıp başvurusunda bulundu. Polis ekipleri yaptığı incelemelerde teknik ve fiziki takibe aldıkları eşi Mesut Öztürk’ten şüphe duyarak soruşturmayı derinleştirdi. Ekiplerin Konaklı Mahallesi’ndeki yaptığı güvenlik kameraları incelemelerinde Mesut Öztürk’ün eşini halıya sarılı vaziyette araca taşıdığı tespit etti. Bunun üzerine harekete geçen jandarma Mesut Öztürk’ü yakalayarak gözaltına aldı. Karakola götürülen Öztürk ifadesinde suçunu itiraf ederek, eşini gömdüğünü söyledi.