Tarih : 21.10.2021 - 16:03 Yorum : 0

Esra Hankulu'nun ölümü soruşturmasında Ümitcan Uygun için müebbet hapis istemi

Ankara'daki evinde ölü olarak bulunan ve o esnada Ümitcan Uygun'la ilişki yaşadığı bilinen Esra Hankulu'nun otopsi raporunun tamamlanmasının ardından Ümitcan Uygun'un da aralarında bulunduğu 3 şüpheli hakkındaki soruşturma tamamlandı. İddianamede Uygun hakkında 'kendisini savunamayacak durumdaki kişiyi kasten öldürme' suçundan "ağırlaştırılmış müebbet" istendi.

Esra Hankulu'nun ölümü soruşturmasında Ümitcan Uygun için müebbet hapis istemi

Ankara'nın Mamak ilçesindeki evde ölü bulunan Esra Hankulu'nun ölümüne ilişkin Ümitcan Uygun'un da aralarında bulunduğu 3 şüpheli hakkındaki soruşturma tamamlandı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianame, Ankara 9. Ağır Ceza Mahkemesine gönderildi. İddianameye göre Mamak ilçesi Akdere semtindeki eve, 3 Ağustos'ta ihbar üzerine giden emniyet güçleri, Esra Hankulu'nun (25) hayatını kaybettiğini belirledi. Bunun üzerine olay gecesi Hankulu ile aynı evde kalan şüpheliler Ümitcan Uygun, Furkan G. ve Dilan C. gözaltına alındı.

KAFA TRAVMASINA BAĞLI İÇ KANAMA

İddianamede ifadelerine yer verilen şüpheliler, Hankulu'na yönelik bir eylemlerinin olmadığını, ölümüne ilişkin ise bilgilerinin bulunmadığını iddia etti. Dosyanın delilleri arasında yer alan Adli Tıp Raporu'nda Hankulu'nun, künt kafa travmasına bağlı iç kanaması sonucunda yaşamını yitirdiği belirtildi.

DELİL KARARTTIKLARINA DİKKAT ÇEKİLDİ

İddianamede, şüpheli Ümitcan Uygun'un Hankulu'nu öldürdüğü, diğer iki şüphelinin ise suç delillerini kararttıklarına dikkat çekildi.

Bu kapsamda, şüpheli Uygun'un, "kendisini savunamayacak durumdaki kişiyi" kasten öldürme suçundan "ağırlaştırılmış müebbet", tutuksuz şüpheliler Furkan G. ve Dilan C'nin de "suç delillerini karartmaktan" 5 yıla kadar hapse mahkum edilmesi istendi.

Kaynak : AA
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber