Tarih : 23.09.2021 - 07:57 Yorum : 0

Evlat nöbeti Suriye’ye taştı! Anneler çocuklarımız nerede diye haykırdı

Suriye’de PKK işgali altındaki bölgelerde 4.000 çocuk kayıp. Eşleri ve evlatları terör örgütü tarafından kaçırılan onlarca kadın "PKK’nın üssü" denilen Kamışlı’da önce yürüdü ardından eylem yaparak isyan etti.

Evlat nöbeti Suriye’ye taştı! Anneler çocuklarımız nerede diye haykırdı

S uriye’nin kuzey ve doğusunda PKK tarafından işgal edilen bölgelerde hâlen 4 bini aşkın çocuktan haber alınamıyor. Eşleri ve çocukları terör örgütü tarafından kaçırılan onlarca kadın, PKK’nın Suriye’deki merkez üssü Kamışlı’da önce yürüdü ardından BM Ofisi önünde eylem yaptı. 4 yıl önce 13 yaşındaki kızı kaçırılan Besma isimli anneye ulaştık. Kızının sağ ya da ölü olduğunu bilmek istediğini söyleyen mağdur kadın, hemen her evde benzer acıların yaşandığını belirtti. Acılı anne “Gidecek kimsemiz, şikâyet edecek merci yok. Eşim ve amcaları yıllardır çocuğumuzu arıyor. Bazı militanlar Kandil’e götürüldü dedi. KYB ve KDP yetkililerinden yardım istedik. Şu ana kadar hiçbir sonuç alamadık’’ dedi.

BUNLAR İNSANLIĞA KARŞI İŞLENEN SUÇLAR

“Önce inandık şimdi bedel ödüyoruz” diyen bir başka kadın ise “Örgüt militanları bölgeye ilk geldiğinde onlara inandık. Hayatımızın daha iyi olacağını düşündük. Ama şimdi bizim eşlerimizi, çocuklarımızı kaçırıyorlar. Terörist ve çete değiliz. Eşim hırsızlık yapmadı. Bir başkasının namusuna bakmadı. Biz ülkemizi, evimizi terk etmedik ve burada her şeye rağmen kalmak istedik. Hiçbir gerekçe göstermeden onu tutmaya devam ediyorlar. PKK’ya inanmanın bedelini ödüyoruz” ifadelerini kullandı. Yaşanan drama ilişkin gazetemize konuşan Bağımsız Kürt Rabıtası Başkan Yardımcısı Redif Mustafa “Burada gerçek anlamı ile bir vahşet yaşanıyor. Bunlar insanlığa karşı işlenen suçlar. Bölge insanı gerçekten zor durumda ve çaresiz. Esir tuttukları, öldürdükleri ya da kaçırıp zorla örgüte kattıkları binlerce kişi var. Sadece inkâr etmekle yetiniyorlar. Onlara hesap soran hiçbir merci olmadığı için de her geçen gün işkence, kaçırma ve ölümler artıyor” dedi

Kaynak : Türkiye gazetesi
Etiketler : Suriye Evlat Nöbeti
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber