2022-06-23 21:59:46 | Son Güncelleme : 2022-06-23 22:08:39

Yunanistan'a kaçarken yakalanan FETÖ elebaşı Gülen'in yeğeni Sümeyye Gülen tutuklandı

Yunanistan’a kaçarken yakalanan Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen’in yeğeni Sümeyye Gülen'in de aralarında olduğu FETÖ üyesi 4 kişi tutuklandı.

Yunanistan'a kaçarken yakalanan FETÖ elebaşı Gülen'in yeğeni Sümeyye Gülen tutuklandı
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Edirne'de Meriç Nehri üzerinden Yunanistan'a kaçarken yakalanan aralarında FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in yeğenin de bulunduğu örgüt üyeleri adliyeye sevk edildi. Aralarında FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in yeğenin de bulunduğu 4 kişi tutuklanırken, 1 kişi ise ev hapsi cezasına çarptırıldı.

Hudut birlikleri yasa dışı yollarla Edirne’den Yunanistan’a kaçmaya çalışana 10 şüpheliyi yakalamıştı. FETÖ terör örgütü elebaşı Fetullah Gülen’in yeğeni Sümeyye Gülen de yakalanan şüphelilerin arasında olduğu tespit edilmişti. Yapılan sorgulamanın ardından FETÖ elebaşı Gülen’in yeğeni Sümeyye Gülen ve diğer şüpheliler Uzunköprü Adliyesine sevk edilmişti.

FETÖ ELEBAŞI GÜLEN’İN YEĞENİ TUTUKLANDI

FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in yeğeni Sümeyye Gülen ile A.A, M.A. ve ihraç hakim M.A. çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. S.İ.'ye ev hapsi verilirken, D.M. isimli şahıs ise adli kontrol şartı ile serbest kaldı. F.S. de savcılık sorgusu sonrası serbest bırakıldı.

Öte yandan aralarında terör örgütü PKK üyesi zanlısının da olduğu 3 kişinin işlemleri sürüyor.