Tarih : 03.06.2021 - 14:22 Yorum : 0

FETÖ'nün Marmaris'teki suikast timine ceza yağdı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Marmaris'te kaldığı otele, 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi gecesi saldırı düzenleyen suikast timindeki sanıkların tamamına 15’er kez 18’er yıl hapis cezası verildi.

FETÖ'nün Marmaris'teki suikast timine ceza yağdı

FETÖ’nün 15 Temmuz darbe girişiminde Marmaris’te Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik suikast girişiminde bulunan MAK ve Özel Kuvvetlerde görevli eski subay ve astsubayların bulunduğu 37 sanık hakkında açılan dava sonuçlandı.
Muğla 2’nci ağır Ceza Mahkemesinde devam eden duruşmada, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a suikast girişimi timindeki Özel Kuvvetler ekibinin başında yer alan eski Binbaşı Şükrü Seymen ve eski MAK Timi Komutanı Binbaşı Taner Berber ilk günkü duruşmaya bizzat katılırken, diğer sanıklar SEGBİS sistemi ile son savunmalarını yaptı.

TÜM İDDİALARI REDDETTİLER

Sanıklar bulundukları Yüksek Güvenlikli Ceza İnfaz Kurumlarında SEGBİS kanalıyla yaptıkları savunmaları sonrası sanık avukatları da söz alarak müvekkillerinin suçsuz olduğunu, nitelikli yağma konusunda elde görüntü ve delil bulunmadığını öne sürerek müvekkillerinin beraatlerini talep etti.

SUİKASTÇİLERE CEZA YAĞDI

Fetullahçı Terör Örgütü’nün(FETÖ) Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik suikast girişimi ve iki polisin şehit edildiği saldırıya ilişkin davada, suikast timindeki 1’i firari tutuklu 37 hükümlünün tamamına 15’er kez 18’er yıl hapsi cezası veridi.

Nitelikli yağma suçundan mahkûm edilen 37 sanık şöyle:

Gökhan Şahin Sönmezateş, Zekeriya Kuzu, Yücel Ekizoğlu, Şükrü Seymen, Taner Berber, Yakup Özcan, Hasan Arslanbay, Abdülhamit Gülerden, Ahmet Koçan, Ali Aktürk, Ali Sarıbey, Aydın Özsıcak, Bahadır Sagun, Burkay Karatepe, Davut Uçum, Ekrem Benli, Enes Yılmaz, Ergün Şahin, Erkan Çıkat, Gökhan Güçlü, Haldun Gülmez, Haydan Murat Özden, İlyas Yaşar, İsmail Yiğit, Mehmet Cantaz, Mehmet Demir, Mehmet Öztürk, Muammer Gözübüyük, Muhammet Burak İpek, Murat Dağlı, Murat Gösterit, Murat Köse, Mustafa Serdar Özay, Ömer Faruk Göçmen, Selman Çankaya, Serkan Elçi ve Zeki Göçmen.

Sanıklar, daha önce "Anayasayı ihlal", "Cumhurbaşkanına suikast" ve "kasten öldürme" gibi suçlardan ağırlaştırılmış müebbet ve müebbet hapis cezalarına çarptırılmıştı.

FETÖ'ye 'ankesör' soruşturmasında yeni yöntem FETÖ'ye 'ankesör' soruşturmasında yeni yöntem FETÖ’cüleri tespit etmek için yürütülen ankesörlü telefon soruşturmasa yeni bir boyut kazandı. Bugüne kadar FETÖ ile bağı tespit edilemeyen bine yakın askerin izi 90 bin ankesörlü telefonda kullanılan 600 milyon kart verisini incelenerek tespit edildi.

Afrika ülkesi Togo'da FETÖ'ye ait okul kapatıldı Afrika ülkesi Togo'da FETÖ'ye ait okul kapatıldı Türkiye'nin girişimleri sonucu Batı Afrika ülkesi Togo'da FETÖ'ye ait bir okulun kapatıldığı bildirildi.

 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber