Tgrt Haber
07 Aralık 2023 12:32 - Güncelleme : 07 Aralık 2023 13:19

Futbolcuları dolandıran banka müdürü 10 yıllık dostunu da dolandırdı, ikna yöntemi şoke etti

Bankacı Seçil Erzan'ın kandırdığı müştekilerin arasına yeni bir isim daha girdi. Yatalak olan eczacının Eşi Nuray Şengüller, ifadesinde Seçil Erzan'ın kendisini nasıl ikna ettiğini anlattı. Galatasaray Divan Kurulu Üyesi Ve Eski Yönetici Taner Aşkın ise davada isimleri geçen Fatih Terim Ve Ayhan Akman'ın kulüp üyeliklerinin askıya alınmasını istedi.

Editör: Gülden Kılıç / Kaynak: TGRT Haber
Seçil Erzan

Yüksek kârlı fon vaadiyle yaşanan dolandırıcılık gündemdeki sıcaklığını koruyor. Soruşturma derinleştikçe, yeni isimler de ortaya çıkıyor. Eski Banka Müdürü Seçil Erzan'ın ağına düşenlerden biri de Nuray Şengüller... Şengüller de savcılığa şikayette bulundu. İfadesinde, Seçil Erzan'ı Denizbank Florya şubesinde müdür olduğu dönemden beri yaklaşık 10 yıldır tanıdığını söyledi.

Eczacı olan eşinin yatalak hasta olması dolayısıyla hastane masraflarının fazla olduğunu belirten Şengüller, Erzan'ın kendisini ikna ederken "Bu fona sadece özel müşteriler giriyor, giriş¸ için 100-150 Milyon lira gerekli. Ancak ben müdür olduğum için seni bu fona sokmaya çalışacağım” dediğini aktardı” dediğini söyledi. 

VERDİĞİ PARAYI DA GERİ ALDI 

Şengüller, Seçil Erzan'ın teklifini kabul ettiğini belirtti. İfadesinde, Erzan'ın müdürlüğünü yaptığı banka şubesindeki 5 Milyon lira parasını çektiğini, evde sakladığı 56 bin 600 doları Seçil Erzan'a elden teslim ettiğini ifade etti. Bir süre sonra Erzan'ın kendisine 312 bin 600 dolar verdiğini söyleyen Şengüller, Erzan'ın ikna ederek yine parayı geri aldığını kaydetti.

10 MİLYONU AŞKIN PARA HİÇ OLDU 

Nuray Şengüller toplamda 10 milyon lira ve 56 bin 600 Dolar parasını Seçil Erzan'a verdiğini, mağduriyet yaşadığını, bankadan ve Seçil Erzan'dan şikayetçi olduğunu belirtti.

Galatasaray Divan Kurulu Üyesi ve eski yönetici Taner Aşkın ise aralık ayı divan kurulu toplantısında çarpıcı bir talepte bulundu. Aşkın, Seçil Erzan'ın futbol dünyasını dolandırdığı davada isimleri geçen Fatih Terim ve Ayhan Akman'ın kulübe üyeliklerinin askıya alınmasını istedi. 

Kaynak: TGRT Haber
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...