Tgrt Haber
02 Eylül 2023 21:28 - Güncelleme : 02 Eylül 2023 21:54

Göktaşı nereye düştü! Göktaşı mı? Meteor mu? Göktaşı nedir, ne anlama gelir?

Akşam saatlerinde gökyüzünü adeta masmavi yapan göktaşı sosyal medyaya gündem oldu. Herkes, 4 ili aydınlatan göktaşını arıyor. Cep telefonu ve güvenlik kameralarına anbean yansıyan o anlar izlenme rekorları kırıyor. Bölge sakinleri, son dakika göktaşı düştü, göktaşı nedir, ne anlama gelir? gibi konuların yanıtlarını araştırıyor. Göktaşı nereye düştü?

Editör: Birkan Cantürk / Kaynak: TGRT Haber
Malatya

Akşam saatlerinde gökyüzünden parlayan bir cismin düştüğü görüntü sosyal medyada olay oldu. Herkes 4 ili aydınlatan göktaşını arıyor. Geceyi gündüze çeviren o anlar, cep telefonu ve güvenlik kameralarına anbean yansıdı. Göktaşı nereye düştü?

Akşam saatlerinde gökyüzünü adeta masmavi yapan ve 4 ilde görülen göktaşı, sosyal medyada gündem oldu

Vatandaşlar gökyüzünü adeta masmavi yapan cismi görünce kameralara sarıldı. Kahramanmaraş merkezli 11 ili etkileyen depremlerde görülen mavi ışıklar hatırlanırken yine Türkiye'nin çeşitli illerindeki göktaşı görüntüleri de akla geldi.

Sosyal medya kullanıcıları videoya akın ederken Uzay yorumlarında bulundu. Bir kısım kullanıcı ise 'meteor düştü' yorumu yaptı. Gelen son bilgilere göre göktaşı olduğu belirtilen cismin yere düşünce parçalandığı öğrenildi.

GÖKTAŞI NEREYE DÜŞTÜ?

Sosyal medyada yoğun bir şekilde paylaşılan görüntülerde Malatya, Erzurum, Elazığ, Gaziantep ve çevre illerde gökyüzünde bir ışık patlaması yaşandı. Gökyüzünde yaşanan olayın sebebi ile ilgili henüz bir açıklama gelmezken, yaşanan gök olayının göktaşı olduğu iddia edildi. Öte yandan göktaşına ilişkin henüz resmi bir açıklama da yapılmadı.

Kaynak: TGRT Haber
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Resul 3 Eylül 2023 12:28

Bende gök taşını bulmak istiyorum

Sonraki Haber Yükleniyor...