Tgrt Haber
22 Şubat 2024 09:43 - Güncelleme : 22 Şubat 2024 10:00

'Gökyüzüne bir kere daha bak!' KIZILELMA, ANKA-3, KAAN ve niceleri...

Savunma Sanayii Başkanı Haluk Görgün, Milli Muharip Uçak KAAN’ın ilk uçuşundan sonra Türkiye'nin diğer yerli projelerinin ilk uçuş anlarını ''gökyüzüne bir kere daha bak'' sosyal medyadan paylaştı.

Editör: Murat Makas / Kaynak: TGRT Haber
KAAN,Bayraktar TB2,AKINCI,AKSUNGUR,ANKA-3

Türk savunma sanayiisi bir kez daha kritik eşiği geçti. Türkiye'nin geliştirdiği beşinci nesil savaş uçağı projesi 'KAAN' ilk uçuşuşuyla tüm dünyanın dikkatini çekti.

'Gökyüzüne bir kez daha bak!' KIZILELMA, ANKA-3, KAAN ve niceleri... - 1. Resim

Savunma Sanayii Başkanı Haluk Görgün, Milli Muharip Uçak KAAN’ın ilk uçuşundan görüntüleri sosyal medya hesabından paylaşmıştı. Haluk Görgün, ''Sadece 5. nesil bir savaş uçağını değil, dünyada sayılı ülkenin sahip olduğu teknolojileri de KAAN üzerinden ülkemize kazandıracağız. Başta TUSAŞ mühendislerimiz ve teknik ekiplerimiz olmak üzere projede emeği olan tüm firmalarımızı yürekten tebrik ederiz. Bu, milletimizin evlatlarının başarısıdır.'' demişti.

'Gökyüzüne bir kez daha bak!' KIZILELMA, ANKA-3, KAAN ve niceleri... - 2. Resim

''GÖKYÜZÜNE BİR KEZ DAHA BAK''

Haluk Görgün, Bayraktar TB2, HÜRKUŞ, AKSUNGUR, AKINCI ve ANKA-3 gibi yerli projeleri konu alan bir video paylaştı. Paylaşımda Türkiye’nin iddialı projelerinin ilk uçuş anları yer aldı. Haluk Görgün’ün, ''Gökyüzüne bir kere daha bak'' dediği gururlandıran video büyük ilgi gördü.

'Gökyüzüne bir kez daha bak!' KIZILELMA, ANKA-3, KAAN ve niceleri... - 3. Resim

Kaynak: TGRT Haber
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...