22˚
İstanbul
22˚
hafif yağmur
Nem %51
Rüzgar 3.98 /s
Pazartesi
21˚/16˚
Salı
23˚/14˚
Çarşamba
24˚/16˚
Perşembe
26˚/19˚
22 Mayıs 2022 Pazar
2021-11-15 06:09:24

Gözler AK Parti MKYK'sında: Gündem asgari ücret, EYT, 3600 ek gösterge

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün MYK ve MKYK'yı toplayacak. Toplantılarda EYT, Asgari Ücret ve 3600 Ek Gösterge ile ilgili değerlendirmelerin yapılması bekleniyor

Gözler AK Parti MKYK'sında: Gündem asgari ücret, EYT, 3600 ek gösterge
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün MYK ve MKYK'yı toplayacak. Toplantılarda EYT, Asgari Ücret ve 3600 Ek Gösterge ile ilgili değerlendirmelerin yapılması bekleniyor. AK Parti kurmayları MYK’da EYT ile ilgili yapılması planlanan çalışmalar hakkında Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sunumda bulunacak. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu terörle mücadele başta olmak üzere göç, sınırlar ve yapılacak operasyonlarla ilgili bir sunum yapacak. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında bugün AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK) ve Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) toplanıyor. Toplantılarda EYT, asgari ücret ve 3600 ek gösterge ile ilgili değerlendirmelerin yapılması bekleniyor.

Önce MKYK’yı toplayacak olan Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha sonra MYK üyeleriyle bir araya gelecek. MKYK’da İçişleri Bakanı Süleyman Soylu terörle mücadele başta olmak üzere göç, sınırlar ve yapılacak operasyonlarla ilgili bir sunum yapacak. Ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, MKYK üyelerinden sahadaki izlenimlerini dinleyecek ve yapılan çalışmalarla ilgili bilgi alacak.

ERDOĞAN'A EYT SUNUMU

Daha sonra MYK toplantısına başkanlık edecek olan Erdoğan, son dönemde siyasette yaşananlarla ilgili kurmaylarıyla değerlendirmeler yapacak. AK Parti kurmaylarının, EYT ile ilgili yapılması planlanan çalışmalarla ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan’a bir sunum yapması planlanıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan ayrıca, kurmaylarından EYT ile ilgili görüşlerini de dinleyecek.

ASGARİ ÜCRET VE 3600 EK GÖSTERGE

Toplantıda, asgari ücret ve 3600 ek gösterge de gündeme gelecek. Sonrasında söz konusu 3 kritik başlık için yapılacak çalışmalarla ilgili yol haritası belirlenecek. 2023 seçimleri için sürekli sahada olan MYK üyeleri, vatandaşlardan gelen talepleri toplantıda aktaracak. Öte yandan, Meclis’te görüşülen yasa teklifleri ve bütçe çalışmalarının yanı sıra, hazırlıkları devam eden yasa teklifi çalışmalarına ilişkin de Erdoğan’a bilgi aktarılacağı ifade ediliyor

Etiketler