Tarih : 01.03.2021 - 22:12 Yorum : 0

Halı sahalar açılmaya hazır

Kabine toplantısı sonrası açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, uzun süredir kapalı bulunan halı sahalarla ilgili kısıtlamaların düşük ve orta riskli illerde gevşetileceğini duyurdu.

Halı sahalar açılmaya hazır

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde yapılan Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı'nın ardından millete seslendi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Halı saha, yüzme havuzu ve benzeri tesisler düşük ve orta riskli illerimizde 09.00 ile 19.00 saatleri arasında faaliyet gösterebileceklerdir." açıklamasında bulundu. Bu açıklamanın ardından düşük ve orta riskli illerde halı saha işletmeleri yeniden faaliyete geçmek için hazırlıklara başladı.

Düşük ve orta riskli iller
Ankara'nın yanı sıra Bursa, Manisa, Aydın, Denizli, Isparta, Afyonkarahisar, Eskişehir, Çankırı, Kastamonu, Karabük, Bartın, Çorum, Yozgat, Kırşehir, Nevşehir, Sivas, Kahramanmaraş, Adana, Gaziantep, Hatay, Malatya, Erzincan, Tunceli, Elazığ, Bayburt, Erzurum ve Kars da orta riskli (sarı) kategoride yer aldı.

Uşak, Şanlıurfa, Diyarbakır, Bingöl, Muş, Bitlis, Batman, Mardin, Siirt, Şırnak, Hakkari, Van, Ağrı ve Iğdır Kovid-19'da düşük riskli (mavi) iller olarak açıklandı.

Kafeler ve restoranlara yüzde 50 sınırı Kafeler ve restoranlara yüzde 50 sınırı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, uzun süredir müşteri kabul edemeyen, restoran, lokanta, kafeterya, tatlıcı, pastane, kıraathane, çay bahçesi gibi yerler için kısıtlamaların gevşetildiğini duyurdu.

Sağlık Bakanı Koca, normalleşme haritasını paylaştı Sağlık Bakanı Koca, normalleşme haritasını paylaştı Sağlık Bakanı Koca, illerin Kovid-19 değerlendirme kriterlerine göre düşük riskli (mavi), orta riskli (sarı), yüksek riskli (turuncu) ve çok yüksek riskli (kırmızı) olarak gruplandırıldığı haritayı paylaştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yeni kontrollü normalleşme sürecini başlatıyoruz Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yeni kontrollü normalleşme sürecini başlatıyoruz Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Milletimize daha önce söz verdiğimiz şekilde bugün itibarıyla yeni kontrollü normalleşme sürecini başlatıyoruz." dedi.

 

 
 

YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber