Tarih : 09.10.2020 - 23:42 Yorum : 0

Hatay'da orman yangını

Hatay'ın Belen ilçesinde çıkan orman yangını sürüyor. Suriye-Yayladağı sınırında ve Arsuz ilçesinde çıkan orman yangınları ise kontrol altına alındı.

Hatay'da orman yangını

Alınan bilgiye göre, sabah saatlerinde Belen ilçesi Sarımazı mevkiinde çıkan orman yangını rüzgarın da etkisiyle kontrol altına alınamadı. Ekipler alevleri çevrelemek için çalışmalarını sürdürüyor. Yangına onlarca arazöz ve itfaiye personeli ile müdahale ediliyor. Yayladağı-Suriye sınırının Suriye tarafında çıkan orman yangını da Türkiye'ye sıçramadan kontrol altına alındı. Akşam saatlerinde Arsuz ilçesi Hacıahmetli mevkiinde çıkan orman yangını ise ekiplerin hızlı müdahalesi ile kontrol altına alındı. İki bölgede de soğutma çalışmaları sürüyor.
Bugün içerisinde Hatay'ın Belen, İskenderun, Arsuz, Samandağ ve Erzin ilçeleri ile Yayladağı-Suriye sınırında çıkan orman yangınları panik yaşatırken, devam eden tek yangın olan Belen yangını kontrol altına alınmaya çalışılıyor.

Hatay Belediye Başkanı Savaş: "Yangınla ilgili sabotajdan şüpheleniyoruz" Hatay Belediye Başkanı Savaş: "Yangınla ilgili sabotajdan şüpheleniyoruz" Hatay Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Hatay'da meydana gelen yangınla ilgili, ""Yangınla ilgili sabotajdan şüpheleniyoruz" ifadelerini kullandı

Bakan Pakdemirli: "Yangın yaklaşık 300 hektarlık bir alanda etkili oluyor" Bakan Pakdemirli: "Yangın yaklaşık 300 hektarlık bir alanda etkili oluyor" Bakan Pakdemirli: "Yangın yaklaşık 300 hektarlık bir alanda etkili oluyor" dedi

Kaynak : İHA
Etiketler : Hatay orman yangını
 
 

YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber