Tarih : 17.06.2021 - 15:23 Yorum : 0

HDP binasına saldırıya AK Parti'den tepki

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, İzmir'de HDP binasına yapılan saldırıyı kınayıp, Türkiye'nin huzur ve güvenliğini bozmaya çalışan provokasyonlara fırsat verilmeyeceğini söyledi.

HDP binasına saldırıya AK Parti'den tepki

İzmir'de Halkların Demokratik Partisi (HDP) il binasına silahlı saldırı düzenlendi. Bir kişinin yaşamını yitirdiği saldırıya AK Parti'den kınama geldi.

KİMLİĞİ BELLİ OLDU

İzmir'in Konak ilçesinde HDP İl Başkanlığı binasına silahlı saldırı düzenlendi. Camların kırıldığı saldırıdan sonra binanın çatısına çıkan saldırgan, polis ekipleri tarafından gözaltına alındı. İzmir Valiliği, saldırıda Deniz Poyraz isimli parti çalışanının öldüğünü duyurdu. Saldırıyı gerçekleştiren şahsın ise 'Onur Gencer' isimli eski bir sağlık çalışanı olduğu öğrenildi. Valilik, olayın tüm yönleriyle araştırıldığını bildirdi.

Saldırıya hükümetten ilk tepki, AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten geldi. Twitter hesabından paylaşımda bulunan Ömer Çelik, saldırıyı kınadıklarını, provokasyonlara fırsat verilmeyeceğini söyledi. Ömer Çelik'in ifadeleri şöyle:

"PROVOKASYONLARA FIRSAT VERİLMEYECEK"

"İzmir'de HDP İl binasında gerçekleşen saldırıyı ve cinayeti lanetliyoruz. Türkiye, huzur ve güvenliğini bozmaya çalışan provokasyonlara asla fırsat vermeyecektir. Güvenlik güçlerimiz ve yargı teşkilatı hadiseyi tüm boyutlarıyla açığa çıkaracaktır. Türkiye terörle mücadelesini ve toplumsal huzuru bozmaya çalışan provokasyonlarla mücadelesini şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da kararlılıkla sürdürecek, kamu düzeninin bozulmasına asla müsade etmeyecektir."

HDP İzmir İl binasında silahlı saldırı: 1 kişi öldü HDP İzmir İl binasında silahlı saldırı: 1 kişi öldü İzmir'in Konak ilçesindeki bir binaya giren kimliği belirsiz kişi, tabancayla sokağa ateş açtı. HDP il binasına giren saldırganın bir kişiyi silahla öldürdüğü bilgisi teyit edildi.

 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber