Tarih : 18.06.2021 - 00:13 Yorum : 0

HDP saldırganını polis böyle yakaladı! İlk diyalog kamerada

İzmir’de HDP İl Başkanlığına yönelik gerçekleştirilen ve bir kişinin öldüğü silahlı saldırının şüphelisinin, yakalanma anı kameralara yansıdı. Görüntülerde saldırganın "Kimseye zarar vermedim, kimseyi vurmadım, bir kişiye ateş ettim" dediği görülüyor.

HDP saldırganını polis böyle yakaladı! İlk diyalog kamerada

İzmir’de HDP İl Başkanlığına yönelik yapılan ve bir kişinin öldüğü silahlı saldırı şüphelisinin, saldırının ardından polisle girdiği ilk diyalog kameralara yansıdı.

PARTİ ÇALIŞANINI ÖLDÜRDÜ

Konak ilçesinde, HDP İzmir İl Başkanlığının bulunduğu binaya O.G. isimli şahıs, saat 11.05 sıralarında silahla girdi. O.G.'nin içeriye girmesinin ardından binadan silah sesleri geldi. Olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi, cadde trafiğe ve yaya geçişine kapatıldı. Kısa bir süre sonra şahsın içeride parti çalışanı Deniz Poyraz’ı öldürdüğü belirlendi.

"KİMSEYE ZARAR VERMEDİM"

Öte yandan O.G.’nin saldırı sonrası HDP İl Başkanlığı önünde gözaltına alındığı ilk anlarda polisle diyaloğu kameralara yansıdı. Polisin ne iş yaptığı ve ismini sorması üzerine O.G., “Kemalpaşa’da çalışıyordum, istifa ettim. Kimseye zarar vermedim, bir kişiye ateş ettim” dediği görülüyor.

TAVIRLARI DİKKAT ÇEKTİ

Ayrıca şüphelinin, bina çevresinde birkaç kez keşif yaptığı, bina içerisine girdiğinde orada bir kaç kişinin olabileceğini düşündüğünü söylediği de öğrenildi. Polisle girdiği ilk diyalog sırasında şüphelinin rahat tavırları ise dikkatlerden kaçmadı.

Kaynak : İHA
Etiketler : HDP İzmir saldırgan
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber