Tgrt Haber
12 Şubat 2024 09:24 - Güncelleme : 12 Şubat 2024 09:25

Hesabına 500 bin TL geldi! Polise ihbarda bulununca gerçek ortaya çıktı

Mersin'de banka hesabına 500 bin TL gelen bir kişi, polise başvurdu. Olayı araştıran polis, şahsın kartının dolandırıcılık amacıyla kullanıldığını tespit edildi.

Editör: Bengül Büyükhan / Kaynak: İhlas Haber Ajansı
Hesabına 500 bin TL geldi! Polise ihbarda bulununca gerçek ortaya çıktı
Dolandırıcı

Mersin'de S.T. adlı şahıs hesabına gelen 500 bin TL'den şüphelenip İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Dolandırıcılık Büro Amirliğine ihbarda bulundu.
Bunun üzerine çalışma yapan polis, öncelikle paraya bloke koydurdu ardından izini sürdü. 

DOLANDIRICILIK AMACIYLA KULLANILDIĞI TESPİT EDİLDİ

Banka hesabının dolandırıcılık amaçlı kullanılmaya çalışıldığını belirleyen polis, şüpheliler Ü.S ve Ö.D'yü tespit etti. 

2 şüpheli de polis tarafından yakalandı. Banka kartında bulunan 500 bin TL'nin ise farklı bir ilde bulunan E.S'ye ait olduğu, kendini polis ve asker olarak tanıtan şüpheliler tarafından dolandırıldığı ortaya çıktı.

Hesabına 500 bin TL geldi! Polise ihbarda bulununca gerçek ortaya çıktı - 1. Resim

PARA SAHİBİNE İADE EDİLDİ

Para gerekli incelemelerin ardından sahibine iade edildi. Olayla ilgili gözaltına alınan 2 şüpheli adliyeye sevk edildi.

Mahkemeye çıkartılan şüphelilerden Ü.S. tutuklanarak cezaevine gönderildi. Diğer şüpheli ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest kaldı.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...